Доступність посилання

ТОП новини
16 Січень 2019, Київ 22:01

Тінь російської корупції тяжітиме над зимовими Олімпійськими іграми – Atlantic Council


Пляж у місті Каннин неподалік олімпійського Пхйончхана – в ньому відбудуться змагання з льодових видів спорту зимових Олімпійських ігор, фото 5 лютого 2018 року

Над зимовими Олімпійськими іграми в Південній Кореї тяжітиме тінь російської корупції. Про це пише Даян Френсіс, дослідник аналітичного центру Atlantic Council у США.

Десятиріччями Олімпійські ігри, особливо зимові, надавали Росії підтримку громадськості. Не маючи можливості забезпечити пристойні стандарти життя або демократії, Кремль натомість зосередився на золотих медалях, щоб отримати повагу вдома чи за кордоном, зазначає дослідниця.

Але цього разу документальний фільм витягнув на світло маленькі брудні секрети Росії: корупція найвищого рівня пустила метастази по всьому суспільству, заторкнувши ковзанки, лижні схили та спортзали. Через спонсоровану державою програму росіяни обманювали, і їх спіймали на цьому.

Тепер з цих зимових Олімпійських ігор Олімпійський комітет усунув Росію.

Документальним фільмом, який висвітлив скандал, став «Ікар». Творець фільму Браян Фогель спочатку лише хотів показати, наскільки легко обманювати у спорті, як це десятиріччями робив Ленс Армстронг. Фогель знайшов радників, які познайомили його з експертом з допінгу Григорієм Родченковим, головою антидопінгової установи в Москві.

Так фільм нікому не відомого режисера став геополітичним трилером. Росіянин пояснює, що допінг є культурою по всій країні і що практично кожен спортсмен в кожному спорті зазнає постійного хімічного стимулювання.

Не дивно, що Родченков почав отримувати погрози своєму життю. Фогель допомагає йому втекти до Сполучених Штатів.

У фільмі також ідеться про те, як відбувалось шахрайство в Сочі. Номери з подвійними дверима дозволяли отримувати чисті аналізи сечі, якими протягом ігор підмінювались забруднені аналізи.

Путін заявляє, що Росія не має допінгових програм, однак свідчення, електронне листування та записи Родченкова свідчать про протилежне.

Тепер росіяни можуть змагатись окремо, але тільки якщо пройдуть тест. Вони не можуть представляти Росію, гімн чи прапор Росії не будуть демонструватись, якщо російський спортсмен виграє медаль.

«Ікар» – це шедевр журналістики, і він дає Кремлю те, на що той заслуговує, робить висновок дослідниця.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG