Доступність посилання

ТОП новини

Голова СБУ схвально відгукнувся про Трампа, здивувавши журналістів Bloomberg


Голова СБУ Василь Грицак

Військова та розвідувальна співпраця важливіша для України, ніж заяви президента США Дональда Трампа. Такий висновок робить журналіст Bloomberg в статті «Головний шпигун України задоволений Трампом».

Василь Грицак є останнім, від кого можна очікувати похвал на адресу президента Трампа за його політику стосовно Росії, вважає видання.

Так, минулого літа Трамп погодився на створення американсько-російської комісії з питань кіберзагроз, що викликало здивування з огляду на те, що Росія провела хакерський напад на Демократичну партію в 2016 році. Пропозицію Трампа не було втілено.

Нещодавно адміністрація поінформувала Конгрес, що не буде вводити нові санкції, які Конгрес схвалив минулого року у відповідь на втручання до виборів, викликавши різку критику Конгресу.

Точка зору Грицака інша. На зустрічі з журналістами в Вашингтоні 6 лютого, Грицак наголосив: «Я переконаний, що президент Трамп розуміє загрози для України від Росії».

Такі слова очікувані, переконане видання, адже Україна – слабка країна і потребує допомоги США і не хоче без причини сперечатись з президентом США.

Грицак навів такі аргументи на користь політики Трампа: «Ми аналізуємо дії уряду США. Це включає не тільки санкції, але і надання летальної зброї та інші дії».

«Наші контакти з американською розвідкою зараз на висоті», – зазначив Грицак.

Хоча адміністрація Обами змогла ввести і підтримувати важливі санкції, вона все ж не хотіла надто близької співпраці з військовими та розвідкою США і утримувалась від надання летальної зброї Україні.

Адміністрація Трампа схвалила надання летальної зброї Україні. Також служба Грицака має більш тісну співпрацю з ЦРУ стосовно розслідувань.

Навіть без допомоги на полі бою, присутність США в Україні злить Росію. «Росія постійно твердить», що ЦРУ та українська розвідка «об’єднались разом і всюди є разом», зазначив Грицак.

«Кожного дня вони бачать людей в камуфляжі і говорять, що ЦРУ є в Україні. Коли наші снайпери ефективно працюють, російська пропаганда набирає обертів. Це показує, що вони вас бояться», – говорить Грицак.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG