Доступність посилання

ТОП новини

Саакашвілі видворили з України: хроніка

«Міхеїла Саакашвілі затримали в ресторані «Сулугуні» – Сакварелідзе


Коротко про головне

12 лютого біля 15:00 у ресторані в центрі Києва затримали екс-президента Грузії, колишнього голову Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі.Адвокат Саакашвілі Руслан Чорнолуцький заявив, що його підзахисний був затриманий невідомими людьми в військовій формі.

Також Чорнолуцький заявив, що Саакашвілі мав законні підстави для перебування на території України. Приблизно о 17:30 Державна прикордонна служба України заявила, що лідера «Руху нових сил» повернули до країни, звідки він «прибув, порушуючи українське законодавство».

Згодом польські прикордонники підтвердили цю інформацію, заявивши що Саакашвілі «прийняли на території Польщі». Підставою для ухвалення рішення вони назвали заяву про реадмісію, яку подала ДПСУ.

Соратник опозиціонера Давид Сакварелідзе заявив, що Саакашвілі знаходиться в Варшаві і закликав прибічників «Руху нових сил» зібратися біля Адміністрації президента України.

На цій ноті ми завершуємо наш живий блог. Але це не означає, що ми припиняємо слідкувати за ситуацією навколо Саакашвілі.

Читайте нас у соцмережах твіттер та фейсбук, аби завжди бути в курсі.

Будьте з нами!

І ще трохи жартів із соцмереж:

Пов'язати головну події попереднього тижня із головногою (поки) подією цього тижня:

Як повідомляє прес-служба Державної міграційної служби України, польська сторона на запит ДМСУ надала згоду на реадмісію Саакашвілі.

«Ураховуючи те, що рішенням територіального органу міграційної служби було негативно розглянуто заяву Саакашвілі про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, яке було визнано законним у судовому порядку, зазначена особа втратила законні підстави для подальшого перебування на території України», – додають у відомстві.

Якщо ви щойно долучились до нашого живого блогу й не розумєте, що відбувається, то це відео для вас:

В соцмережах не перестають жартувати:

«Рух нових сил» закликає всі прихильників Саакашвілі збиратись на Банковій. Поки там близько сотні людей.

Мер Львова Андрій Садовий розкритикував Петра Порошенка:

Директор аналітичного Центру Байдена при Пенсильванському університеті Майкл Карпентер в своєму твіттері назвав події навколо Саакашвілі «Поганими для України і гіршими для Грузії»

Журналіст Якуб Парусінські в твіттері проводить жартівливе опитування про майбутню посаду Саакашвілі в Польщі:

Є такі ось свідчення:

Саакашвілі видворили до Польщі за процедурою реадмісії – це процедура повернення громадян на територію країн, з яких вони незаконно перетнули кордон інших країн.

Наш кореспондент передає із Банкової, що на початку акції прихильників Саакашвілі виникла сутичка, затримали одного активіста.

Також Саакашвілі телефоном з Варшави повідомив про обставини свого затримання.

«У кафе увірвались, посадили в бус. Вони намагались закрити мені очі, зав'язати руки. Посадили у машину, яка довго кружляла по Києву. Висадили в «Борисполі», потім підігнали літак, скрутили руки та грубо посадили на нього», – сказав політик.

Транслюємо наживо з Банкової, де після закликів Давида Сакварелідзе, зібрались прихильники Саакашвілі.

Прихильник Руху нових сил Володимир Федорін стверджує, що Саакашвілі не попереджали про можливе видворення з України:

«Проблема Порошенка – не лише й не тільки Саакашвілі, а й патологічна жадібність, яка на фоні громадян, які бідніють, грає новими фарбами», – стверджує народний депутат Сергій Лещенко:

Колишній прем'єр-міністр Швеції Карл Більдт назвав видворення Саакашвілі порушенням його прав:

«Я люблю Польщу, але моя боротьба в Україні та Грузії». Ще одне відео з Варшави:

БІЛЬШЕ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG