Доступність посилання

ТОП новини

«Тролінг» назвами вулиць між США та Росією має коріння в Україні?


Комплекс будівель посольства Росії у Вашингтоні

6 лютого у США Рада Округу Колумбія, який охоплює столицю США, одноголосно підтримала рішення перейменувати площу перед посольством Росії у Вашингтоні на площу Бориса Нємцова на честь убитого опозиційного російського політика.

У відповідь місцева влада Москви планує розглянути присвоєння будівлі посольства США у столиці Росії поштової адреси «Північноамериканський тупик, 1». Таке рішення Міська міжвідомча комісія з найменування об’єктів міста Москви планує розглянути вже цього місяця, повідомляє російське агентство «Інтерфакс».

Спостерігачі заявляють, що такий різновид «тролінгу» не новий і вже застосовувався в Україні.

«Ця форма «тролінгу» була винайдена в Україні, коли там перейменували вулицю, на якій було розташоване російське консульство у Львові, на честь чеченського повстанця Дудаєва багато років тому», – написав західний журналіст Саймон Островський.

Насправді перейменування вулиць із метою донесення політичної позиції набули поширення за часів «холодної війни». В 1980-х керівництво Конгресу США перейменувало площу перед посольством Росії у Вашингтоні на площу Сахарова як жест протесту проти арешту Андрія Сахарова, відомого російського дисидента, лауреата Нобелівської премії і ядерного фізика, пише видання The New York Times.

Також Конгрес пропонував перейменувати вулицю, де розташоване посольство Китаю, на честь Лю Сяобо, дисидента та лауреата Нобелівської премії, який загинув минулого року. Пекін назвав цей крок «політичним фарсом». Назву вулиці врешті не змінили.

Серед нещодавніх прикладів – пропозиція мера Анкари, столиці Туреччини, перейменувати вулицю, на якій розташоване посольство США, на вулицю «Гілки оливкового дерева», за назвою турецької військової операції в Сирії. США та Туреччина перебувають по різні боки військових дій у Сирії в перебігу цієї операції. Пропозицію про перейменування можуть затвердити якраз напередодні візиту державного секретаря США Рекса Тіллерсона до Анкари.

Відомо, що Іран позбавив імені Вінстона Черчилля вулицю, на якій розташоване британське посольство в Тегерані, перейменувавши її на честь Боббі Сандса, члена Ірландської республіканської армії, який помер у в’язниці під час голодування, нагадує видання.

Минулого року іранці також перейменували вулицю, де розташоване посольство Саудівської Аравії, на честь шейха Німра аль-Німра, релігійного лідера шиїтських мусульман, страченого в саудівському королівстві.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG