Доступність посилання

ТОП новини
19 Квітень 2019, Київ 23:52

Вуличні протести – пройдений етап? (Огляд преси)


Ілюстраційне фото

Відзначення річниці розстрілів на Майдані вкотре продемонструвало цинізм влади та неспроможність опозиції контролювати ситуацію, стверджує газета «Україна молода». Журналісти переконані, що вихід на вулиці навіть десятків тисяч людей, які не мають конкретної мети і конкретного плану дій, а збираються на площах лише для того, щоб послухати промовців, – це вже пройдений етап. По-перше, це не несе реальної загрози жодному з політиків, як і відвідування їхніх резиденцій та скандування політичних гасел під парканом. По-друге, до кожної акції протилежна сторона готується не менш ретельно, гасячи енергію протесту з найменшою для себе шкодою. Тому різні марші та віча як спосіб боротьби з владою малоефективні і є, швидше, імітацією боротьби, ніж самою боротьбою. І все ж, за ці чотири роки у суспільстві накопичився позитивний досвід протистояння системі, переконує видання. Один iз варіантів – створити паралельну систему, незалежну від влади і більш ефективну. Докладніше йдеться в статті «Як «розводять» вулицю».

Про те, що може змінити позицію Путіна щодо миротворців, розмірковують експерти газети «День». Вони вважають, що тут головне – позиція Заходу та продовження режиму санкцій. Важливо також, наскільки функціонуватиме координація між США та ЄС. Експерти переконані, що це в національних інтересах Росії – піти з Донбасу та внаслідок цього понизити рівень конфронтації із Заходом, щоб мати сильнішу позицію у своїх відносинах з Китаєм. Якщо ж Україна піде на поступки і, як вимагають росіяни, дозволить, щоб миротворці охороняли місію ОБСЄ, тоді держава розпишеться у власній безпорадності. Якщо ж Київ буде наполягати на своєму, то Росія, за теперішніх обставин, на кардинальні для неї поступки не піде, тому що для Росії закриття кордону означає, що через кілька місяців від угруповань «ЛНР» і «ДНР» нічого не залишиться, наголошує газета. Заголовок публікації – «Спільними зусиллями та тиском».

У січні українці вивели з банків майже 2 мільярди гривень. Найбільший відтік коштів – у банках із російським державним капіталом, інформує «Газета по-українськи». На відтік грошей вплинуло різке зниження рівня життя більшості українців і нестабільність гривні. Зменшення депозитів – це зменшення грошей, якими банки можуть кредитувати реальний сектор економіки. Щоб вона розвивалася, необхідно, щоб у банківській системі було більше грошей, ніж поза нею. Коли це може статися, розповідає «Газета по-українські».

«Колишніх «регіоналів» повертають до політичного життя» – у публікації під таким заголовком «Газета по-українськи» пише про повернення в країну колишніх соратників Януковича. Хтось повертається фізично. Як, зокрема, міністр екології часів Януковича Злочевський, який днями спокійно в’їхав в Україну. Хтось юридично. Так, регіонала-ректора Петра Мельника суд нещодавно визнав невинним (йому загрожувало до 12 років позбавлення волі за махінації з відчуженням майна Університету державної податкової служби). А хтось нікуди й не тікав, як Геннадій Кернес чи Михайло Добкін. Демонстративно безкарною залишається й обслуга регіоналів. Конкретні прізвища називає «Газета по-українськи».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG