Доступність посилання

ТОП новини
19 Лютий 2019, Київ 03:00

Про що забувають адвокати Януковича? (Огляд преси)


Президенти України і Росії, Віктор Янукович (ліворуч) та Володимир Путін. Москва, Кремль, 17 грудня 2013 року

Адвокати Януковича не так захищають його позицію, як намагаються через трибуну суду та ажіотаж ЗМІ просунути старі навіювання російської пропаганди, переконує газета «День». Інколи вони навіть начебто займають державницьку позицію і обвинувачують чинну владу в тому, що це вона не втримала Крим і не змогла захистити Україну. При цьому ці ж адвокати забувають пригадати сумнозвісні Харківські угоди та наявність за часів президентства Януковича у вищих ешелонах влади російських громадян із російськими відзнаками. Саме так поступово створювався плацдарм для російського вторгнення. Безумовно, визнає експерт, не можна при цьому не зважати на те, що нова влада після Майдану не завжди виявляла рішучість і послідовність у відстоюванні національних інтересів.

Після перемоги Революції гідності не зробили головного – не замінили прогнилу судову систему на абсолютно нових людей, наголошує тижневик «Країна». Так створили ситуацію, коли судді повинні карати своїх аlter ego. Людей, з якими тривалий час працювали в одній системі. За вчинки, які робили самі. Тому вони уникають правосуддя всіма можливими способами. Видання пише, що не можна без наслідків вийти із ситуації, коли не визначено, що було злочином, а що – самозахистом. Якщо не звинуватять Януковича і його оточення, то рано чи пізно злочинцями визнають майданівців, попереджає тижневик.

Зараз революція Україні не тільки не допоможе, а й нашкодить, стверджує газета «День». Надто багато провокаторів серед масових протестів і парамілітарних об’єднань. Можна лише здогадуватись, хто їх смикає за ниточку. Новий вибух може бути абсолютно некерований або керований не звідти, звідки треба. Тому може виникнути хаос, який взагалі призведе до втрати державності, попереджає експерт видання. Однак це не означає, що всі вуличні протести та всякий спротив владі – це гра на руку розвалу держави, зазначає газета. Залишається надія на поступовий прорив. Потрібно не чекати революції, а намагатися в спокійних, мирних умовах робити якісь прориви. Необхідно ризикнути й обрати політичного лідера з-поза меж теперішнього політичного класу. І цьому лідерові вже допомагати. Тоді почнеться рух, переконує газета «День».

До влади в Україні має прийти людина, для якої гроші не будуть цінністю. Яка здатна ухвалювати жорсткі рішення й апелювати напряму до народу, зазначає тижневик «Країна». Експерт видання вважає, що окупованій частині Донбасу треба дати перспективу. І забезпечити умови для бізнесу. Можливо, варто оголосити вільну економічну зону. Регіон може ожити. Також необхідно буде вирішити екологічні проблеми і гарантувати безпеку, зокрема розмінувати території. Усе решта – питання саморегуляції. Лише 5–10 відсотків жителів Донбасу готові протиставити себе настроям більшості. Проросійськи налаштовані виїдуть. Решта підлаштуються. Повернеться частина переселенців. Із Росії – також. Експерт наголошує, що частина Донбас перебуває під окупацією вже більше часу, ніж Україна під час Другої світової війни. Дитина, якій було 5, уже 9-річна. Якщо затягувати з визволенням, то вони виростуть і продовжуватимуть воювати. Ображатимуться на батьків, якщо ті скажуть, що Захарченко – дурень, зазначає тижневик «Країна».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG