Доступність посилання

ТОП новини
19 Лютий 2019, Київ 22:57

«За лаштунками народної актриси» – тижневик про Юлію Тимошенко (огляд преси)


Популістка, особа з лівацькими поглядами, здатна піти на найсумнівніші союзи. І при цьому – реальний кандидат у президенти країни. Все це – Юлія Тимошенко, недавнє минуле та можливе майбутнє України, пише тижневик «Новое время». Лідерка «Батьківщини» – гнучкий і здатний домовлятися політик. Про це свідчать, насамперед, документи про так звану широку коаліцію з Віктором Януковичем, які Генпрокуратура вилучила з його дому в 2014-му. Видання нагадує, що навесні 2009-го Тимошенко, на той момент прем'єр, і Янукович як лідер опозиції збиралися укласти політичний шлюб, щоб до 2029 року почергово правити країною. Експерти видання наголошують, що прем'єрство Тимошенко було часом різкого втручання в цінову політику, адміністративних методів тиску на бізнес. Вона вручну регулювала ціни на паливо, через що воно злетіло в ціні. Вона керувала ринком ліків і втручалася у багато інших сфер. І навряд чи зараз буде якось інакше, адже ні в програмі, ні в заявах Тимошенко немає визначеності. На цьому наголошується в статті «За лаштунками народної актриси».Save & Continue

Незважаючи на те, що до офіційного старту парламентських і президентських виборів ще далеко, боротьба вже розпочалася. Однак, як пише «Український тиждень», очевидних фаворитів ще немає. Після виборів 2010 року стало актуальним поняття «золота акція». Йдеться про невелику групу виборців, підтримка яких і визначає перемогу одного з кандидатів. І хоча чимало українців розчаровані владою, однак і популісти лишаються неприйнятними для більшості з них, переконує тижневик. У результаті активне населення через п’ять років після Революції гідності може залишитися і без свого кандидата, і без чіткої відповіді: яку політичну силу підтримувати. За таких умов можна опинитися не лише без «золотої», а й без будь-якої іншої акції під час визначення майбутньої влади, попереджає тижневик у статті «Принципова невизначеність».

У цьому ж числі «Український тиждень» аналізує, що можуть зробити влада та опозиція, щоб наростити рейтинги та мобілізувати свій електорат. У публікації «Мисливці за голосами» видання пише, що чинна влада йде хоча й не з порожніми руками, але й без засобів, які могли б кардинально змінити електоральну ситуацію на її користь. Утім, рейтинги опозиції також доволі низькі, а можливостей їх підвищити не так вже й багато. Журналісти вважають, що головна проблема опозиції в тому, що жоден із її лідерів не здатен заінтригувати виборця, бо за кожним тягнеться шлейф невдач, сумнівних вчинків і скандалів. До того ж, усі вони так чи інакше були при владі, а відтак частково відповідальні за ситуацію в Україні. Таким чином, шансів зірвати електоральний джек-пот мало й у влади, і в опозиції. І річ тут не в нестачі ресурсів чи винахідливості. Така передвиборча ситуація є не тільки наслідком прорахунків окремих діячів, а й симптомом головної хвороби української політики – відсутності ротації еліт, наголошує видання.

А в статті «Привид «четвертої республіки» «Український тиждень» розповідає, чим загрожує країні обрання «клаптикового» парламенту, який не представлятиме інтересів більшості суспільства. Видання пише, що гіперфрагментація парламенту й політичного поля країни загалом штовхатиме державу до ситуації малокерованого хаосу. Натомість це відкриватиме широкі можливості для диригування політичними процесами з боку закулісних гравців.

Розкрадання бюджетних коштів, спрямованих на реалізацію державного оборонного замовлення, вже не є дражливою темою для суспільства. Як стверджує «Дзеркало тижня. Україна», нікого вже не дивує вибудувана українськими чиновниками й менеджерами оборонки сурогатна вертикаль управління оборонною промисловістю й спецекспортерами, що дозволяє вимивати в тінь державні ресурси й кошти. Нікого не дивують і численні запити зарубіжних правоохоронних органів щодо операцій, пов'язаних із відмиванням незаконно отриманих коштів у результаті реалізації українськими спецекспортерами зовнішньоекономічних договорів. Практично всі схеми виведення в тінь фінансових коштів, що їх практикують менеджери оборонної промисловості, відомі, переконує тижневик. Єдина особливість полягає в тому, що не всі вони виявлені. Причини такого «пасивного» ставлення правоохоронних органів до цієї теми можуть бути різні: недбальство, брак досвіду та кваліфікації, корупція. Але навіть епізоди, які потрапили в матеріали кримінальних проваджень, свідчать про грандіозні масштаби тіньового бізнесу в сфері експорту зброї та в ОПК у цілому, зазначає «Дзеркало тижня. Україна».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG