Доступність посилання

ТОП новини
21 Лютий 2019, Київ 09:21

Основним опонентом президента буде статистика – Бабич про прес-конференцію Порошенка


Попередню прес-конференцію президент України Петро Порошенко провів 14 травня 2017 року

На прес-конференції «Виклики – 2018» президента Порошенка запитуватимуть про справи Майдану та корупцію, переконана політичний експерт Богдана Бабич. Президент, в свою чергу, говоритиме про миротворчу місію та власні успіхи, передбачає вона. А політичний аналітик Валерій Гончарук впевнений, що президент не зможе дати чіткої відповіді на питання про власні наміри балотуватись на другий термін під час виборів, до яких лишився рік і місяць.

Прес-конференція Порошенка. Виклики та складні запитання | Ранкова Свобода. Частина 3
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Політичний аналітик Агентства моделювання ситуацій Валерій Гончарук визнає, що точно спрогнозувати теми прийдешньої прес-конференції президента складно, проте припускає, що серед них буде питання можливих дострокових парламентських виборів. Крім того, він чекає, що журналісти торкатимуться резонансних законодавчих ініціатив.

Актуальним лишається питання війни на Донбасі і тема миротворців
Валерій Гончарук

«На розгляді Верховної Ради є достатньо багато різних законопроектів. Це і законопроект про антикорупційний суд, про національну безпеку. Думаю, так само ця проблематика буде торкатися. Зрозуміло, що актуальним лишається питання війни на Донбасі і тема миротворців, з якою президент, по суті, дуже часто виступає на міжнародній арені», – передбачає Гончарук в ефірі «Ранкової Свободи».

При цьому він вважає, що робота Порошенка все ж дала певні результати.

«Коли ми говоримо про напрями боротьби з корупцією, то за цей період були зроблені достатньо серйозні кроки. Все ж таки створили НАЗК, створили НАБУ. Зараз президент сам ініціює створення антикорупційного суду. Думаю, що під кінець своєї каденції він може розраховувати саме на такий результат», – міркує аналітик.

Валерій Гончарук
Валерій Гончарук

Хоча Україна стикається з доволі серйозними економічними та соціальними проблемами, Гончарук передбачає, що президент буде говорити передусім про ті галузі, які в умовах парламентсько-президентської республіки є для нього профільними: оборону та міжнародну політику.

Директор Інституту практичної політики Богдана Бабич, у свою чергу, переконана, що багато часу дістанеться врегулюванню конфлікту на Сході.

Президент буде говорити про успішність реформ, безвіз, про «Джавеліни», про нечувану свободу слова
Богдана Бабич

«Темою номер один будуть миротворці на Донбасі, і президент багато часу приділить саме цій темі. Також він буде говорити про успішність реформ, безвіз, про «Джавеліни», про нечувану свободу слова. Але я думаю, що основним конкурентом та опонентом президента буде статистика, тому що статистика покаже мільйони тих, хто виїхав за кордон, покаже спад народжуваності в Україні, статистика покаже тотальну залежність України від допінгу МВФ», – перераховує пані експерт.

Від журналістів вона очікує, поміж іншого, питань про розслідування злочинів проти «Євромайдану» та боротьбу з корупцією.

«Як народ скаже, так і буде»

Політолог Володимир Цибулько вважає, що є лише одне питання, на яке президент України не зможе дати відповіді під час своєї прес-конференції.

Ухилятися він буде тільки від головного питання – чи він йде на другий термін президентський
Володимир Цибулько

«Політичний досвід і комунікативний Петра Порошенка не здатен поставити його в повну безвихідь. Тобто, нема таких питань, на які він не має відповіді, з профілю його діяльності. Все, що стосується блоку політичного, особливо, те, що в компетенції президента – це оборона і міжнародні відносини, я думаю, що тут він один з найкраще підготовлених спеціалістів України. Я думаю, що ухилятися він буде тільки від головного питання – чи він йде на другий термін президентський. Для нього це питання не його особистого вибору, а вибору великого сегменту політичного класу», – коментує Цибулько.

Володимир Цибулько
Володимир Цибулько

Валерій Гончарук згоден із тим, що таке питання прозвучить, як і з тим, що Порошенко не готовий відповісти на нього.

Щоб входити у передвиборчу кампанію, треба готувати якісь кроки піарівського характеру
Валерій Гончарук

«Безперечно, що Порошенко на даному етапі не дасть однозначної відповіді, тому що, щоб входити у передвиборчу кампанію, треба готувати якісь певні кроки піарівського характеру», – аргументує він.

Натомість Богдана Бабич вважає, що передвиборча кампанія по факту вже почалась.

Президент скаже, що «як народ України скаже, так і буде»
Богдана Бабич

«Домовленості вже йдуть, переговори президента так само йдуть. Як президент може відповісти на це питання? Скаже, що «як народ України скаже, так і буде». Це така стандартна фраза, яку часто говорять політики, якщо вони вже прийняли рішення, але треба красиво його упакувати для журналістів», – пояснює вона.

Хоча лідерами президентських перегонів наразі вважають Петра Порошенка та лідера партії «Батьківщина» Юлію Тимошенко, Бабич застерігає від того, щоб вважати ситуацію безальтернативною.

Богдана Бабич
Богдана Бабич

«Ніхто не заперечує появи чорних лебедів, як кажуть, і можливості появи інших кандидатів. Зараз ідуть пошуки такого собі нового Макрона, тільки українського. Всякі несподіванки ще можуть бути».

Щодо парламентських виборів, то, за словами експертки, Порошенко волів би провести їх після президентських.

Якщо парламентські вибори пройдуть не на користь президента, то і президентські вибори теж під великим питанням
Богдана Бабич

«Після парламентських виборів партія президента може не дати того результату, на який розраховує Порошенко, роблячи ставку на мажоритарників і мерів. Якщо парламентські вибори пройдуть не на користь президента, його політичної сили, то і президентські вибори теж під великим питанням для Петра Порошенка», – міркує Бабич.

Про що б не йшла мова на цій прес-конференції, Валерій Гончарук не вважає, що це суттєво вплине на рейтинг Петра Порошенка.

«Прес-конференції прес-конференціями, але є якісь певні реальні кроки, реальні дії. І оцінювати і Порошенка, і Тимошенко, і багатьох інших будуть не стільки за їхніми певними заявами, анонсами, скільки за реальними кроками», – переконаний аналітик.

Ранковий ефір Радіо Свобода слухайте і дивіться на YouTube-каналі

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG