Доступність посилання

ТОП новини
26 Березень 2019, Київ 20:05

Цьогорічний Docudays UA: Музикант Шуров долучився до руху ООН за рівні права


Ілюстраційне фото

15-й Міжнародний фестиваль документального кіно Docudays UA обрав за тему різні прояви нерівності в суспільстві. Іноземні та українські режисери підготували фільми про дискримінацію людей із інвалідністю та ЛГБТ-спільноти, а також утиски за віком, статтю, національністю, релігією. І вже традиційно: окрім документальної частини, в рамках Docudays UA буде потужна правозахисна програма. Скажімо, до нового для України руху ООН #HeForShe вже долучився відомий музикант Дмитро Шуров.

Глядачі цьогорічного Docudays UA побачать 62 фільми з 36 країн світу. І вперше Україна представить власний блок Docu/Україна з 11 стрічок.

До нього увійдуть «Перша сотня» Ярослава Пілунського, Юрія Грузінова та Юлії Шашкової; «Мінливий солодкий без меж, або пісні і танці про смерть» Тетяни Ходаківської та Олександра Стєколенка; «Майже 10 000 виборців» Уляни Осовської; «Какофонія Донбасу» Ігоря Мінаєва; «Whereufrom» Дмитра Лавриненка; «Вона та війна» Марії Кондакової.

Цю програму доповнять роботи закордонних колег в рамках Docu/Світ та Docu/Коротко.

«Ми будемо говорити про те, що таке рівність. Це абстрактне поняття чи одна з основних цінностей, на яких тримається наше суспільство», – каже PR-директор фестивалю Дар'я Аверченко.

Паралельно діятиме правозахисна програма RIGHTS NOW! Фестиваль Docudays UA завжди так чи інакше висвітлював теми дискримінації, а цьогоріч вирішив показати власний приклад.

«Ми найдужче пишаємось тим, що ми перший фестиваль в Україні, який зараз виготовляє тифлокоментарі до двох конкурсних фільмів, щоби запросити на їхній перегляд до кінозалів людей із вадами зору. Щоби вони слухали і розуміли, які фільми зараз роблять в Україні. І ми запросимо цих людей на перегляд не в окреме приміщення тільки для тих, у кого вади зору, а вони будуть разом із іншими людьми. Жодних резервацій», – розповіла координатор правозахисної програми Docudays UA Алла Тютюнник.

15-й документальний фестиваль Docudays UA зосередиться на дискримінаціях (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

Підтримує Docudays UA та його цьогорічну тему посол Швеції в Україні Мартін Хаґстрьом. За його словами, тема дискримінації актуальна і для його країни, хоча Стокгольм активно бореться з нерівністю в суспільстві.

«Найбільші дебати, які мали місце в Швеції упродовж останніх 6 місяців, стосувались сексуальних домагань та руху #MeToo. Особливо, якщо це стосується домагань на робочому місці. Ця дискусія матиме надзвичайний вплив, зокрема, на ситуацію в робочих колективах. Сексуальні домагання змушують людей почуватись некомфортно і напряму впливають на мотивацію та продуктивність», – каже посол Хаґстрьом.

На думку дипломата, гендерна рівність стосується кожного. І важливо, щоби чоловіки також говорили на цю тему.

Зменшити дискримінацію в Україні зможе рух ООН #HeForShe, який вже діє в світі з 2014 року, проте до Києва дійшов лише зараз. Цей рух не є чоловічим чи жіночим, це прояв солідарності, пояснює голова офісу «ООН Жінки в Україні» Анастасія Дівінська.

«Рух #HeForShe дає можливість чоловікам долучитись до жінок, стати плечом до плеча і просувати питання прав людини, рівності жінок та чоловіків, щоби це стало реаліями 21 сторіччя. Ми виходимо з того, що системні зміни просто неможливі, якщо лише половина населення займатиметься розширенням прав і можливостей», – каже Дівінська.

За кілька років до цього руху вже приєднались багато впливових чоловіків: від Генсека НАТО до лідерів великих корпорацій та керівники світових вишів.

В Україні обличчям #HeForShe став музикант Дмитро Шуров, який разом із сином Левом знявся в кількох роликах про те, яким є місце жінки у світі.

«Ви знаєте, моя позиція щодо цього завжди була такою: чоловіки і жінки не можуть і не зобов’язані бути рівними. Вони дуже різні і фізіологічно, і емоційно. Я ніколи не буду співати так, як моя сестра, але їй краще ніколи не підіймати моє концертне фортепіано. Але ми народжуємось із рівними правами і рівними можливостями», – каже Шуров.

Цьогорічний Docudays UA проходитиме у Києві з 23 по 30 березня в кінотеатрах «Жовтень», «Україна» та в Креативній спільноті IZONE.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG