Доступність посилання

ТОП новини
26 Березень 2019, Київ 20:25

Новий робот Facebook – ваш особистий фотограф


Соціальна мережа Facebook зареєструвала патент на новий тип робота, який, імовірно, має на меті більше, ніж їздити за вами по дому та вигукувати останні оновлення з соціальної мережі. Новий асистент Facebook, ймовірно, виконуватиме багато функцій, серед яких і здатність фотографувати.

Винахідник компанії Facebook Скотт Вайлі представив начерки зовнішнього вигляду робота, який буде оснащений камерою, мікрофоном, набором коліс та, ймовірно, матиме екран. Робот-помічник має режим «самобалансування на двох колесах» та зможе перевозити предмети у своєму «багажнику», повідомляє видання Newsweek.

Кому потрібна селфі-палка, якщо у вас є робот, призначений для фотографування?

Дизайн нового футуристичного робота дозволяє йому виконувати безліч різних функцій. Наприклад, тепер за фотографії для Instagram, скоріш за все, відповідатиме робот, який їздитиме за власником і фіксуватиме його особисті моменти. Ймовірно, він також буде здатний проводити відеоконференції через Facebook.

Патент, представлений Відомством патентів та товарних знаків США
Патент, представлений Відомством патентів та товарних знаків США

«За допомогою відеоконференцій із використанням такого робота ваші друзі практично могли б «іти вслід за вами» по квартирі під час бесіди», – пояснює медіакомпанія CNN.

«Кому потрібна селфі-палиця, якщо у вас є робот, призначений для фотографування? Тим не менш, мати робота, який постійно рухається за вами, може бути досить неприємним. Звичайно, він може захопити ваші найкращі моменти, коли ви насолоджуєтеся особистим та сімейним часом, але на цьому все може не закінчитися», – мовиться на сайті Futurism.

Якщо компанії вдасться реалізувати цей патент, що відбувається не завжди, такий робот зможе потрапити в домівки багатьох людей. Сама соціальна мережа наразі не пояснила, якою буде основна мета нової технології.

Facebook – не єдина компанія в Кремнієвій долині, яка хоче запропонувати світу робота – сьогодні безліч стартапів працюють над цією метою. Такі машини зазвичай є дуже дорогими, але, наприклад, робот Kuri компанії Mayfield Robotics, який їздить по дому та знімає особисті відео, пропонують замовити за 899 доларів, зазначає CNN.

«Звичайно, сам факт введення такого робота в будинок підвищує занепокоєння проблемами конфіденційності та безпеки, особливо в ті часи, коли деякі користувачі мають сумніви щодо обсягу персональних даних, які збирає Facebook. Зрештою, робот, що працює в домашніх умовах, може значно збільшити кількість інформації, якою соціальна мережа володіє про своїх користувачів», – мовиться у статті.

В минулому соціальна мережа вже мала досить неоднозначний досвід з робототехнікою – в липні 2017, наприклад, Facebook був змушений відмовитися від розробки своїх чатботів Аліси та Боба після того, як ті почали винаходити свою власну мову, незрозумілу іншим, повідомляє автор.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG