Доступність посилання

ТОП новини
24 Березень 2019, Київ 11:25

Янукович за крок від судового вердикту (огляд преси)


Віктор Янукович під час спілкування із журналістами в Москві, 15 грудня 2016 року

Найгучніший судовий процес за час незалежності країни – над втікачем-президентом Віктором Януковичем – виходить на фінішну пряму. Сьогодні суд планує почати дебати між сторонами обвинувачення і захисту. Це означає, що вердикт може бути оприлюднений до Дня Незалежності, робить припущення газета «Сегодня». Видання нагадує, що суд над Януковичем триває з травня минулого року. Через відсутність «легітимного» в Україні – процес заочний. Максимальне покарання, яке загрожує Януковичу, – довічний термін. Що стосується наявності вироку, то навіть якщо Янукович і не сяде в тюрму, таке рішення може стати уроком для майбутніх керівників України, наголошують експерти видання. Іншими словами, це стане демонстрацією суспільству того, що навіть вищі керівники можуть бути притягнуті до відповідальності і покарані. Стаття називається «Янукович за крок від вердикту».

Тепер самостійна й загальновизнана українська православна церква – це предмет не мріянь, а прогнозів, стверджує газета «День». Видання пише про користь, яку в практичному плані принесе церковна автокефалія українській державі. Найголовніше, що Москва втратить нехай не найважливішу, але дуже потужну пропагандистську зброю проти України, втративши можливість контролювати релігійне життя мільйонів її громадян. Уже це буде серйозною перемогою Києва. Адже навряд чи держава може бути повністю незалежною, якщо досить сильний і поширений релігійний культ у ньому перебуває під контролем іншої держави. Якщо українська православна церква буде автокефальною й загальновизнаною, вона може стати найвпливовішим інститутом країни, переконаний дописувач газети.

Вчора у Москві поховали письменника Володимира Войновича. Він вважав, що через те, що в 90-х роках у Росії не відбулася люстрація, до влади змогли прийти такі сили, які спочатку зазіхнули на Крим, а потім розв’язали війну на Донбасі. Коли під час Майдану Україна вирішила піти європейським шляхом, у Москві злякалися, бо кремлівський режим всіляко відокремлює себе від Європи і, як вважав Войнович, від людського співіснування з цивілізованим світом. Докладніше з його поглядами і переконаннями знайомить газета «День» у матеріалі «Як патріот Росії я хочу, щоб Україна перемогла».

Добровольців можуть перевести на контрактну службу. Як інформує «Газета по-українськи», командувач Об’єднаних сил Сергій Наєв запропонував добровольцям служити у Збройних силах України за контрактом і проходити військову службу в резерві, у складі бойових військових частин спецпризначення, розвідки та в підрозділах територіальної оборони. Як нагадує видання, з початку АТО в Україні сформувалися 37 добробатів. Найвідоміші – «Правий сектор», «Азов», «Донбас», «Айдар», «Січ», «Київ-2». За чотири роки війни на Донбасі більшість добровольчих батальйонів перейшли у підпорядкування Національної гвардії, Нацполіції, Збройних сил. Непідконтрольними лишаються – добровольчий корпус «Правий сектор», батальйон «ОУН», «Українська добровольча армія». Як переконує в газеті військовий експерт Юрій Касьянов, перехід добровольців на службу за контрактом знищить їхній рух остаточно. Суть добробатів – у добровільності, а не примусі. Люди стали на захист країни, коли відчули потребу в цьому. Контрактна служба приведе до того, що добровольців суттєво поменшає на фронті, переконаний експерт.

Хто небезпечніший для українських лісів: жуки чи зажерливі ділки? Про це розмірковує дописувач газети «Україна молода». Він вважає, що короїди в українських лісах «трудяться» з таким самим ентузіазмом і азартом, як і українська торговельно-будівельна мафія. Згідно з висновками зарубіжних експертів, під час дії мораторію на вирубку лісу, в обхід не тільки українського законодавства, а й регламентів і сертифікацій ЄС, український ліс рубають і вивозять такими темпами, що за чотири роки його експорт у країни ЄС зріс на 75 відсотків, перевищивши минулого року позначку в 1 мільярд євро. Експерти стверджують, що сотні державних компаній беруть участь у систематичному, свідомому порушенні широкого кола правил при заготівлі лісу. Майже дві третини вирубок порушують встановлені українським законодавством обмеження. Найчастіше – під надуманим приводом санітарних рубок. Загалом незаконна санітарна вирубка становить 38-44 відсотки від загального виробництва та експорту лісу. Про це йдеться в статті «Короїди й лісожери».

Україна – стратегічний партнер Польщі. Безпека України означає безпеку Польщі, а це значить, ще й безпеку ЄС. Частина політиків думає, що на історичних питаннях можна заробити авторитет, можна залучити новий електорат. Є частина історії, пов’язана з Другою світовою війною, щодо якої існує багато інтерпретацій. Про це треба говорити й писати, але майбутнє для України і Польщі – найважливіше. На цьому в газеті «День» наголошує посол Польщі в Україні Ян Пєкло.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG