Доступність посилання

ТОП новини

Погляньте, що держава продає на окупованих територіях


Будівля Ворошилівської районної ради де продаються приміщення. Червень 2019 року

З 2016 року в Україні державна електронна система «ProZorro.Продажі» через аукціони продає майно неплатоспроможних банків, непотрібне майно державних та комунальних підприємств. У списку системи – багато тисяч лотів, і побачити там можна багато чого – від погреба до елітних авто, від золотих хрестів до цілих заводів. Зустрічається там рухоме і нерухоме майно, що розташоване на тимчасово непідконтрольній території України, як в ОРДЛО, так і у Криму.

Радіо «Донбас.Реалії» вирушило за адресами об’єктів нерухомості, які продавалися чи продаються через «ProZorro.Продажі» у Донецьку. Погляньте, що з цими об’єктами зараз.

Проспект Гурова, 4

Два рази підряд продавався лот нерухомості у самому центрі Донецька на проспекті Гурова, 4, що до цього належав ПАТ «ПТБ», відомому як «Платинумбанк». Вперше його продавали за 1 318 964 гривень, але охочих придбати не знайшлося. Пізніше, на другому аукціоні, коли ціна була знижена у два рази – до 659 482 гривень, покупець знайшовся. Однак він спромігся запропонувати лише 263 793 гривні. Це менше від початкової ціни у 5 разів.

Покупець цієї нерухомості знайшовся
Покупець цієї нерухомості знайшовся

Зараз приміщення пустує: у ньому зафарбовані вікна та двері, а вивіски лишились ті ж самі, що були і до початку війни.

Так це приміщення виглядає у червні 2019 року
Так це приміщення виглядає у червні 2019 року

Артема, 74

Знову ж таки, центр Донецька, майже площа Леніна. Відома будівля в архітектурному стилі конструктивізму, де розміщується районна рада та адміністрація Ворошиловського району Донецька, а також відділення Податкової служби.

У ньому через торги продаються два приміщення на 1-му та 4-му поверхах площею 1285,70 кв м за 22 177 200 грн.

Але покупця на них так і не знайшлося. Важко сказати, що знаходиться саме у тих приміщеннях, які продаються через систему «ProZorro.Продажі». Але у самій будівлі зараз – адміністрація Ворошиловського району, підконтрольна збройному угрупованню «ДНР».

Так будівля виглядає у червні 2019 року
Так будівля виглядає у червні 2019 року

Університетська, 34

Перший поверх будинку навпроти Донецької обласної адміністрації на торгах продавався за 534 245 гривень, а от придбали його лише за 251 100 гривень. До війни там був «Промфінбанк».

Цікаво, що разом з приміщенням покупець отримує все обладнання, що номінально має перебувати у ньому. На папері там, скажімо, – банкомат.

Перелік майна у колишньому приміщенні банку
Перелік майна у колишньому приміщенні банку

Богдана Хмельницкого, 16

А от велике, нове, окреме офісне приміщення недалеко від площі Бакинських Комісарів продати не вдалося. Будівлю у 870 квадратних метрів на торгах продавали більше за понад 39 мільйонів гривень.

Важко сказати, чи використовується будівля зараз, але над входом можна побачити прапор угруповання «ДНР» та вказівник «Первый республиканский банк».

Так ця будівля виглядає у червні 2019 року
Так ця будівля виглядає у червні 2019 року

Проспект Ілліча, 14-д

На проспекті Ілліча з боку вулиці Серова теж продавали приміщення, раніше там був «Надра Банк». Його площа – 1246 квадратних метрів, але торги не відбулися. Ціна у 20 691 897 гривень нікого не влаштувала.

Тепер приміщення виглядає пустим, а ніяких вивісок чи позначок на ньому немає.

Так ця будівля виглядає у червні 2019 року
Так ця будівля виглядає у червні 2019 року

Не відбулися торги і з приводу великого офісного приміщенняна проспекті Ілліча, 100-а. Не знайшлося покупця також на великий приватний будинок на вулиці Рози Люксембург, 47.

Ось як він виглядав у 2011 році:

Приватний будинок на Рози Люксембург, 47 у 2011 році
Приватний будинок на Рози Люксембург, 47 у 2011 році

ОСТАННІЙ ВИПУСК РАДІО ДОНБАС.РЕАЛІЇ:

(Радіо Свобода опублікувало цей матеріал у рамках спецпроекту для жителів окупованої частини Донбасу. Якщо ви живете в ОРДЛО і хочете поділитися своєю історією – пишіть нам на пошту Donbas_Radio@rferl.org, у фейсбук чи телефонуйте на автовідповідач 0800300403 (безкоштовно). Ваше ім'я не буде розкрите).

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG