Доступність посилання

ТОП новини

У Зеленського є ще пів року кредиту довіри суспільства – соціолог (огляд преси)


Президент України Володимир Зеленський під час засідання парламенту, на якому проголосували за новий склад уряду. Київ, 4 березня 2020 року

«Коти в мішку замість нових облич: головне про уряд Дениса Шмигаля» – так називається стаття в газеті «Україна молода», автор якої Іван Леонов зазначає що президент Володимир Зеленський намагається всіляко дистанціюватися від провальної політики уряду Олексія Гончарука.

І нищівна критика глави держави на адресу уряду «нових облич», озвучена під куполом Верховної Ради, викликає у журналіста логічне запитання: «А хто ж цих хлопців і дівчат, які не впоралися, підбирав? Хто проводив співбесіди на Банковій у серпні 2019-го? Хто ледь не у наказному порядку проштовхував їх через парламент?». Відповідь очевидна, зазначає автор статті.

Він сподівається, що наступники «нових облич», яких уже охрестили «котами в мішку», не зганьблять свого головного роботодавця (йдеться не про Раду, звісно, як мало би бути у парламентсько-президентській республіці) ще більше.

Дописувач наголошує, що саме Зеленський несе відповідальність за все, що відбувається в країні. Оскільки міністри, як iз попереднього, так і з нового уряду, не проходили співбесіди у профільних комітетах Верховної Ради, як це передбачає законодавство, їх затверджувала винятково Банкова. Тим більше, що їхні прізвища тримали у таємниці до останнього, а голосували й за уряд Гончарука, й за уряд Шмигаля виключно списком.

Про кредит довіри українців до влади, важливість діалогу й експертних досліджень в газеті «День» розповідає соціолог Євген Головаха. Він вважає, що політику будь-якого очільника держави можна оцінити вже за пів року.

Зеленський досі в пошуку, який йому курс обрати, бо його теперішній –еклектичний. З одного боку, політик хоче виконати зобов’язання перед своїми виборцями, але водночас побоюється тих, хто за нього не голосував. І в результаті йде на поступки і тим, і тим. Іноді це відбувається за тих умов, коли його дії можуть не сподобатися його виборцям. Тож це для нього може не дуже добре закінчитися. Загалом, у Зеленського є ще пів року кредиту довіри суспільства – до літа.

Газета «Україна молода» пише, що корупційними скандалами українців здивувати важко. Черговим «зашкваром» на воєнній «ниві» стала надзвичайна подія на Житомирському бронетанковому заводі, держпідприємстві, що розташоване в смт Новогуйвинське та з 2010 року входить до складу державного концерну «Укроборонпром» й спеціалізується, зокрема, на капітальному ремонті й модернізації бронетанкового озброєння та техніки.

Видання нагадує, що почалася ця скандальна історія ще в 2019 році, коли ЖБТЗ оголосив тендер на закупівлю деталей на суму понад 1,5 мільйона гривень. Переможцем конкурсних торгів, що були оголошені в рамках державного оборонного замовлення, стало комерційне підприємство з Київщини.

Але після тривалих перевірок співробітники СБУ з’ясували, що фірма-переможець була визначена заздалегідь (за попередньою змовою сторін та з ознаками фіктивності). Загальна вартість запчастин перевищувала реальну ціну закупівлі у 2,7-5 разів.

Більше того, придбана продукція мала ознаки фальсифікації, адже замість вказаного виробництва у США, вона була виготовлена у Східній Азії, а фірма-власник сертифікована в... Росії! За даним фактом наразі відкрито кримінальне провадження й триває досудове слідство.

Газета наголошує, що це вже не перший скандал підопічних держконцерну «Укроборонпром». Тож виникає запитання: невже на такому важливому військовому концерні, тим паче в час війни на сході України з російськими окупантами, так важко навести лад, чи ж, можливо, певна зацікавленість у всіх цих оборудках переважає? І як пояснити, нехай навіть і непряме, але співробітництво дочірніх підприємств «Укроборонпрому» з країною-агресором? – цікавиться газета.

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG