Доступність посилання

ТОП новини

На АЕС в Японії не виключили пошкодження одного з реакторів


В Японії сьогодні тимчасово зупинили роботи з відновлення системи охолодження реакторів на постраждалій від землетрусу атомній електростанції «Фукусіма-1» через перевищення радіаційного фону.

Як повідомила влада країни, рівень опромінення, від якого напередодні постраждали троє працівників АЕС, у десять тисяч разів вищий, ніж звично. Високо радіоактивною є вода в одній із ємностей, у яку робітники вступили без належних гумових чобіт і зазнали радіаційних опіків ступні.

На самій АЕС спершу визнали, що, можливо, пошкоджений корпус третього реактора, який, на відміну від інших, працює на суміші зі сполуками плутонію. Це може призвести до подальшого витоку радіації; крім того, плутоній є також сильною отрутою.

Пізніше на станції уточнили, що надійний даних, які могли б свідчити про пошкодження корпуса реактора, немає, а радіоактивна вода могла потрапити в басейн із пошкоджених труб.

Тим часом, за офіційними даними, кількість жертв землетрусу і цунамі в Японії перевищила 10 тисяч людей, ще 17,5 тисяч вважають зниклими.
XS
SM
MD
LG