Доступність посилання

ТОП новини

Депутат Гримчак просить прокуратуру зайнятися Азаровим і Януковичем на підставі «плівок Мельниченка»


Народний депутат від НУНС Юрій Гримчак звернувся до Генерального прокурора України Віктора Пшонки та прокурора Києва Анатолія Мельника із заявою про скоєння злочинів Прем’єр-міністром Миколою Азаровим і Президентом Віктором Януковичем, з огляду на те, що «плівки Мельниченка» визнано речовими доказами у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Як повідомив сайт «Народної самооборони» у п’ятницю, Юрій Гримчак заявив, що на плівках записано розмови екс-Президента Леоніда Кучми з Миколою Азаровим та Віктором Януковичем щодо подій, участь в яких цих осіб має ознаки злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України.

За словами депутата, Микола Азаров повідомляє Леоніду Кучмі про своє втручання в діяльність судових органів Луганської області з метою притягнення до кримінальної відповідальності керівників банку «Слов’янський», і намір не виконувати рішення Верховного Суду про стягнення з Податкової адміністрації 200 мільйонів гривень, а також про дії, спрямовані на ліквідацію газети «Сільські вісті».

Депутат зазначив, що, згідно із записами, Миколі Азарову були відомі факти незаконного привласнення коштів в особливо великих розмірах головою правління НАК «Нафтогаз України» Ігорем Бакаєм, але нинішній прем’єр не звертався до правоохоронних органів із цього приводу. «Таким чином, є підстави для притягнення його до відповідальності за статтею 396 Кримінального кодексу України «Приховування злочину», – зазначає Юрій Гримчак.

«Крім того, плівки містять епізод розмови голови Донецької обласної адміністрації Віктора Януковича з Леонідом Кучмою і Генеральним прокурором України Михайлом Потебеньком. У цій розмові повідомляється про незаконні дії зазначених осіб, спрямовані на ухвалення завідомо неправосудного рішення суддею районного суду міста Донецька щодо адвоката Сергія Салова», – йдеться в заяві Юрія Гримчака. Він також нагадав, що у вересні 2005 року Європейський суд з прав людини визнав кримінальний процес у справі Салова несправедливим і таким, що не відповідає принципам верховенства права та правової визначеності.

«Спираючись на викладене та на статті 2, 4, 97 Кримінально-процесуального кодексу України, прошу Вас перевірити зазначені факти і в разі підтвердження вчинення суспільно небезпечних діянь зазначеними особами, притягти їх до відповідальності за відповідними статтями Кримінального кодексу України», – йдеться в заяві Юрія Гримчака.

У середу 23 березня перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін заявив, що записи розмов Леоніда Кучми – аудіозаписи колишнього офіцера управління Державної охорони України майора Миколи Мельниченка, відомі, як «плівки Мельниченка», – визнано речовими доказами у справі про вбивство Георгія Гонгадзе.
XS
SM
MD
LG