Доступність посилання

ТОП новини

Нові виборчі ініціативи Президента є популізмом – голова КВУ


Олександр Черненко

Київ – Президент Віктор Янукович пропонує заборонити державним службовцям бути членами політичних партій. Відповідна пропозиція Президента міститься в законопроекті «Про державну службу», зареєстрованому у Верховній Раді. Також глава держави пропонує надавати особам, які зареєстровані як кандидати у Президенти, а також народні та місцеві депутати, обов’язкові відпустки без збереження заробітної плати на період виборчого процесу. На сьогоднішній день значна кількість посадовців є членами партії регіонів, почесним головою якої є сам Віктор Янукович. Що ж спонукало главу держави до такої ініціативи? Радіо Свобода запитало про це в голови Комітету виборців України Олександра Черненка.

– Чим, на вашу думку, зумовлена така ініціатива Президента?

– Ця ініціатива носить, швидше, іміджевий, популістський характер, щоб показати народу, що чиновники мають відстоювати не партійні інтереси, а інтереси всіх громадян. Хоча така норма не зовсім відповідає Конституції, тому що державні службовці такі ж самі громадяни і мають користуватися тими ж правами і свободами, які є в інших громадян. Інша річ, щоб під час виконання службових обов’язків вони не займалися проблемами своїх партій.

– А чи реально це втілити на практиці?

– Очевидно, що цей законопроект ухвалений буде, тому що у парламенті є більшість. Але не доводиться думати, що це якимось чином вплине на якість державної служби чи на рівень корумпованості.

– Як вплине на виборчий процес те, що на час виборів кандидати офіційно підуть у відпустку?

– Будь-якими законодавчими чи примусовими речами буде важко щось зробити. Ми знаємо, що навіть без цього закону під час виборів чиновники, які балотуються, формально йдуть у відпустку. Вони про це дуже голосно заявляють. Але при цьому вони не перестають бути головами адміністрації чи мерами. Дуже часто вони навіть свої кабінети не покидають. Формально вони є у відпустці, але проводять наради і перетворюють органи влади у виборчі штаби. Тому, якщо це буде лише формальна відпустка, а насправді вони будуть користуватися службовим транспортом і тому подібне, то це буде лише очкозамилювання, яке ми бачили на попередніх виборах. Будь-якими заборонами ми вибори чесними не зробимо, якщо не буде політичної волі і політичної відповідальності чиновників.
  • Зображення 16x9

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG