Доступність посилання

ТОП новини

Фахівці закликають не боятися радіації з Японії


Державна інспекція ядерного регулювання виключає високі концентрації в Україні радіоактивних речовин внаслідок аварії на атомній електростанції «Фукусіма-1» у Японії, заявив перший заступник голови інспекції, головний державний інспектор із ядерної і радіаційної безпеки Михайло Гашев.

Він наголосив, що йдеться про дуже малі концентрації радіоактивних часток із Японії, які виявлені над Україною й іншими країнами Європи – тисячні частки відсотка, – і до небезпечних меж ці концентрації не дійдуть, повідомляє сьогодні агентство «Українські новини».

Гашев також додав, що немає підстав говорити про можливість хоч трохи серйозного радіаційного забруднення території України, бо ті незначні кількості радіоактивних речовин, які доходять і ще дійдуть до України, будуть непорівнянні з їхніми гранично припустимими концентраціями за нормами радіаційної безпеки.

Держатомрегулювання веде постійний моніторинг ситуації, запевнив він.

Так само й заступник генерального директора Центру радіаційної медицини Дмитро Базіка наголосив сьогодні на прес-конференції, що приводу для паніки немає.

За його словами, які наводить агентство «Інтерфакс-Україна», зокрема, викиди радіоактивного йоду з атомної електростанції «Фукусіма-1» удесятеро менші, ніж ті, що були в Україні після аварії на Чорнобильській АЕС, до того ж від Японії до України дуже велика відстань.
XS
SM
MD
LG