Доступність посилання

ТОП новини

ЄС має намір «продовжити тиск на Білорусь»


Європейський Союз продовжить тиснути на Білорусь із вимогою звільнити всіх політичних в’язнів услід за рішенням Мінська пом’якшити звинувачення проти кількох опозиціонерів, серед яких двоє колишніх кандидатів на президента.

Як заявила Радіо Свобода речниця верховного представника ЄС з закордонних справ Катрін Аштон Мая Коціянчич, Брюссель дуже стурбований ставленням до затриманих у білоруських СІЗО і продовжуватиме вимагати від Мінська поліпшення ситуації.

Володимир Некляєв і Віталій Римашевський були серед п’яти опозиційних кандидатів, затриманих під час акцій протесту в Мінську 19 грудня, в день виборів президента. Обох спочатку звинуватили в організації масового заворушення, покаранням за яку могли стати до 15 років тюрми.

Проте у вчорашній заяві Міністерство внутрішніх справ країни повідомило, що тепер Некляєву і Римашевському послабили звинувачення – їм інкримінують організацію акції, що порушила громадський порядок. Максимальний термін покарання за таким обвинуваченням – три роки ув’язнення.

Переслідування представників білоруської опозиції привело до запровадження санкцій проти Білорусі з боку ЄС. Зокрема, для президента Олександра Лукашенка і ще близько 170 його колег заборонений в’їзд на територію Євросоюзу. Крім того, заморожені їхні рахунки.

Наступного місяця лідери ЄС також розглянуть можливість подальших обмежень – зокрема, економічних санкцій проти білоруських компаній.
XS
SM
MD
LG