Доступність посилання

ТОП новини

НАТО не підтримує озброєння повстанців у Лівії


Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен сьогодні заявив, що альянс не підтримує припущень США і Великобританії, не підтримує припущень США і Великобританії, ніби резолюція ООН дозволяє озброювати повстанців у Лівії.

Виступаючи в Стокгольмі, Расмуссен зауважив, що завдання НАТО – захищати цивільне населення від нападів сил Муаммара Каддафі.

«Що стосується НАТО, ми повністю втілюватимемо резолюцію Ради безпеки ООН, яка передбачає запровадження ембарго на продаж зброї до Лівії. Мета цього ембарго – зупинити потік зброї до Лівії, і НАТО повністю втілюватиме цю частину резолюції, а саме: ми маємо захищати лівійців, а не озброювати їх», – сказав генсекретар НАТО.

Тим часом у Лівії повстанці продовжували відступати від захоплених ними попередніми днями міст на узбережжі в східній частині країни.

Напередодні преса й агентства з посиланням на неназваних офіційних осіб у США заявили, що ЦРУ послало невеликі загони своїх фахівців на схід Лівії. За одним із таких повідомлень, саме працівники ЦРУ допомогли врятувати одного з двох пілотів американського літака, який зазнав аварії над Лівією півтора тижня тому.

Проте міністр оборони США Роберт Ґейтс на слуханнях у Конгресі сьогодні відмовився коментувати дії американських розвідників і лише повторив заяву президента Барака Обами, що американські військові «ногою не ступлять на землю Лівії».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG