Доступність посилання

ТОП новини

В Афганістані тривають криваві протести проти спалювання Корану


П’ятеро людей загинули, майже півсотні поранені сьогодні в афганському місті Кандагар під час протестів проти спалювання Корану в одній із церков у Сполучених Штатах.

Керівник закладів охорони здоров’я Кандагара Абдул Каюм Пухла сказав, що на тілах жертв виявлені ознаки побиття і ударів камінням.

Напередодні вісім іноземців і четверо афганців загинули, коли натовп протестувальників вдерся до офісу ООН у північному місті Мазарі-Шаріф. Причиною також стало спалювання Корану.

Рада Безпеки і генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун у п’ятницю засудили ці вбивства.

Тим часом організатор спалення Корану, пастор зі штату Флорида у США Террі Джонз сказав, що він «спустошений» цими повідомленнями, але не почувається відповідальним.

Пастор Джонз здобув скандальний розголос минулого року, коли багато разів публічно оголошував про план спалити примірник Корану на минулорічні роковини терактів у США 11 вересня 2011 року. Тоді він урешті скасував цей план і заявив, що його невелика харизматична церква з міста Ґейнсвілл у Флориді з п’ятдесятьма вірними не спалюватиме Коран ніколи.

Однак, за повідомленнями, 20 березня в цій церкві таки спалили Коран за участі Террі Джонза, влаштувавши перед тим над священною книгою мусульман імітацію «судового процесу».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG