Доступність посилання

ТОП новини

Кримська влада неохоче вшановує пам’ять видатної землячки Віри Роїк


Віра Роїк та її вишивки
Віра Роїк та її вишивки

Сімферополь – У Криму розпочалися заходи до 100-ліття видатної вишивальниці, Героя України Віри Роїк. У вихідні в Сімферопольському виставковому залі Будинку художника відкрилася виставка творів народної майстрині, яка народилася на Полтавщині, але своєю творчістю принесла славу Кримові. Втім, кримська влада, схоже, не поспішає вшанувати ювілей видатної землячки.

Вишивки Віри Роїк
На відкритті виставки української вишивки в Будинку художника в Сімферополі звучить жива класична музика – її любила сама майстриня. Вона розповідала мені колись, що з нею прожила все життя.

Видатна українська вишивальниця Віра Роїк – Герой України, відзначена орденом Княгині Ольги, заслужений майстер народної творчості України, заслужений художник Криму, лауреат Державної премії Автономної Республіки Крим і премії імені Володимира Короленка.
На виставці вишивок Віри Роїк та її учениць

Вона все життя вишивала і залишила нащадкам тисячі витворів своїх рук і власну кримську школу української вишивки. Пішла з життя Віра Роїк у жовтні минулого року в Сімферопольському військовому шпиталі Святителя Луки.

Зараз її роботи прикрашають експозиції чотирьох десятків музеїв світу. Свою майстерність Віра Роїк передала внучці Аліні і правнучці Юлі, саме витвори цих трьох жінок сьогодні демонструються на виставці у Сімферополі.

На відкритті експозиції звучало чимало гарних слів про майстерність вишивальниці, її творчість та навіть боротьбу.

Владислав Єрмаков, керівник Всеукраїнського інформаційно-культурного центру в Сімферополі
А от керівник Всеукраїнського інформаційно-культурного центру в Сімферополі Владислав Єрмаков говорив про її людяність, доброту і відкритість. За його словами, вона залишилася у пам’яті в образі простої української матері.

Що утискує в Криму українська вишивка?

Говорили також і про байдужість влади. І до самої майстрині, яка попри багатолітні намагання не змогла отримати від чиновників підтримки у створенні в Сімферополі музею української вишивки, і до її 100-літнього ювілею.
Вадим Роїк і портрет його матері

Син видатної вишивальниці Вадим Роїк розповів Радіо Свобода, що всі ювілейні заходи проходять завдяки старанням громадськості. За його словами, ніхто з чиновників «не виявив зацікавлення у тому, щоб на високому рівні відзначити роль цієї видатної людини».

«Мене просто вражає байдужість міської влади. Кілька місяців ми пишемо листи на ім’я міського голови. На жаль, жодної відповіді. Взагалі нічого не відповідають, нічого!» – сказав Вадим Роїк.

На відкритті виставки журналісти не помітили жодного депутата Верховної Ради Криму і Сімферопольської міськради, попри те, що Віра Роїк є почесним громадянином Сімферополя. Міністерство культури автономії представляв чиновник невисокого рівня.
Вишивка Віри Роїк

Не прийшов і голова Постійної комісії кримського парламенту, лідер «Російської общини Криму» Сергій Цеков. Він у ці дні перебував спершу в Москві, а потім у Ялті, де брав участь у черговому «круглому столі» на тему «утисків російської мови в Криму».
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG