Доступність посилання

ТОП новини

Процес імміграції до Канади довготривалий – посол Канади в Україні


Посол Канади в Україні Джон Даніел Карон

Львів – Щороку в посольство Канади в Україні звертаються близько 10 тисяч громадян по різні типи віз, сказав в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода посол Канади в Україні Даніел Карон. Близько 20 відсоткам українських прохачів відмовлено у візах.

Нинішня політична та економічна криза змушує українців шукати кращого життя за межами батьківщини. Канада приваблює громадян України своїми демократичними цінностями та соціальними програмами.

За словами посла Канади в Україні Даніела Карона, у посольство найчастіше звертаються українці та канадці українського походження з проханням про об’єднання родини. Сам процес еміграції до Канади довготривалий і вимагає терпіння, наголосив у розмові посол.

«Мені завжди дуже сумно чути, що молоді люди, професіонали мусять залишити свою країну через економічні негаразди. Але еміграція не є новим явищем. Тільки сьогодні ми про неї більше говоримо. Канада – багатокультурна і багатонаціональна держава. Ми любимо говорити, що у себе ми вміщуємо увесь світ, бо є емігранти з Азії, Південної Америки, Європи. У нас добре функціонує імміграційна система, яку переймають інші країни, зокрема, Франція. Ми мусимо працювати впорядковано і чітко, бо маємо велику кількість охочих виїхати до Канади. І канадська імміграційна система, і економіка держави готові до напливу нових іммігрантів», – каже канадський дипломат.

Навчання в Канаді цікавить українську молодь

Щороку у посольство Канади звертається 800 громадян України по робочу візу. 90 відсотків їх таку візу отримують.

Близько 8 тисяч заяв подають українці для отримання туристичної візи чи за приватним запрошенням, і з них відмовлено 20 відсоткам. Це ті люди, які, на думку консульських працівників, могли під приводом туристичної візи хотіти працювати у Канаді.

А по студентські візи щороку звертається близько 600 молодих людей. Із кожним роком більше української молоді хоче навчатись у канадських вишах, наголосив у розмові посол Канади в Україні Даніел Карон.

«До того ж у нас діє програма тимчасового працевлаштування, розрахована на тих, хто певний час попрацює і повернеться додому. Також є програма для прийняття біженців. Адже багато країн переживають непрості часи, і ми намагаємось допомоги тим, кого справді переслідують на батьківщині. Однак бували випадки, коли під виглядом біженців люди старались потрапити на роботу. Тому діють чіткі правила і вимоги», – зазначив посол.

Деякі провінції Канади, де дуже добре розвивається економіка, просять уряд країни послабити візовий режим із Україною, щоб можна було запрошувати робітників на тимчасову роботу. Оскільки процедура імміграції є у компетенції федерального уряду Канади, провінції вирішують це питання з урядом, сказав посол Канади в Україні Даніел Карон.

Цього року виповнюється 120 років, відколи перша українська родина поселилась у Канаді. Сьогодні українська громада в Канаді налічує близько півтора мільйона осіб.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

Дивитись коментарі (6)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG