Доступність посилання

ТОП новини

Урядовці боротимуться проти «зарплат у конвертах» малоефективним «методом лома» (огляд преси)


Київ – У сьогоднішній Україні є інтелектуали, але інтелігенція як суспільний прошарок фактично зникла, стверджує дописувач газети «День».

І відродитися у вигляді, який існував ще двадцять років тому, шансів ця інтелігенція вже не має: через інші історичні умови й інший масштаб країни. І якщо основним резервуаром поповнення українських політичних еліт і далі лишаться переважно підприємці зі свідомістю кримінальників, а функцію морального судді назавжди перебере на себе московський батюшка на мерсі останньої моделі, але зі свідомістю середньовічного фанатика, нічого доброго на Україну вже ніколи не чекатиме. Про те, чи реально змінити ситуацію, йдеться в статті «Що після «смерті інтелігенції?».

Влада знову вирішила виводити українську економіку з тіні. Якщо не всю, то хоча б ті мільярди гривень iз фонду заробітних плат, які проходять повз державну бухгалтерію. Серед великої кількості економічних шляхів для досягнення мети чиновники обрали, на думку журналістів газети «Україна молода», найпростіший, найбездарніший і найменш ефективний «метод лома»: за занижені зарплати та виплати «в конвертах» керівників підприємств пропонують суворіше штрафувати. Урядові наміри, на думку газетярів, матимуть лише короткочасний ефект – ефект переляку. І майже ніякої користі.

Виходити з паливної кризи в Україні ніхто не збирається. Спроба підписання резолюції між учасниками ринку нафтопродуктів так і не відбулася. Причина – відсутність інтересу з боку деяких суб’єктів ринку, а також уповноважених від Міністерства енергетики. Детальніше про це розповідають «Економічні відомості» у матеріалі «Домовлятися немає з ким».

Нинішній рік стане останнім, коли покупець житла або спадкоємець реєструє свою власність і право на неї в одній інстанції – бюро технічної інвентаризації. З наступного року частину функцій перебере на себе Міністерство юстиції.

Крім того, Кабмін схвалив ще й проект закону, який передбачає введення мита за проведення держреєстрації прав на нерухомість. На думку експертів газети «Факти», новий порядок реєстрації створює підґрунтя для шахрайства. Про це видання наголошує в публікації «Покупець і продавець квартири можуть залишитися і без грошей, і без житла».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG