Доступність посилання

ТОП новини

Кузьмін: справу про отруєння закриють, якщо Ющенко не здасть кров


Перший заступник Генерального прокурора України Ренат Кузьмін заявляє, що кров, узяту на аналіз у Віктора Ющенка після отруєння, знищили в Секретаріаті Президента 24 листопада 2005 року.

Про це Кузьмін повідомив в інтерв’ю «Фокусу», пояснюючи, чому слідчі хочуть взяти кров у колишнього Президента України. Якщо Ющенко не прислухається до ГПУ, то справу про отруєння закриють, наголосив Кузьмін.

За словами представника Генпрокуратури, колишня влада припустилася грубої помилки, знищивши пробірки з кров’ю Ющенка після проведення аналізів.

«Замість того, щоб досліджувати повернуту іноземцями кров і порівняти її з кров’ю Президента, чогось злили її в каналізацію прямо в будівлі Секретаріату Президента, ретельно вимили пробірки, розбили їх, подрібнили осколки і спалили у дворі на Банковій», – заявив Кузьмін.

За його словами, знищували кров працівники Секретаріату Президента, прокуратури і Управління держохорони 24 листопада 2005 року. Кузьмін заявив і про інші розбіжності в справі, зокрема, про результати однієї з іноземних експертиз, що не виявила отруйних речовин в організмі Ющенка.

«Але про цю експертизу всі сором’язливо мовчать, ніби й не було її. Це іноземна лабораторія, незалежна. Але й це ще не все. Допитані свідки, зокрема, з найближчого на 2004 рік оточення Ющенка, дали свідчення слідчому про те, що ніякого отруєння діоксином не було, а була запущена дезінформація про отруєння «злочинною владою» кандидата в Президенти Ющенка. А як пояснити, що після гучних звинувачень двох працівників СБУ в отруєнні, Ющенко дарує одному з них картину, та ще з дружнім власноручним написом? Це кому, можливому вбивці?» – заявив Кузьмін.

«Я не кажу, що отруєння не було. Я кажу про те, що у справі доказів цього отруєння немає. Якщо Ющенко не здасть кров і не видасть ту саму пробірку, то ми цю справу припинимо. Зі всіма наслідками, що випливають з цього», – пообіцяв перший заступник Генерального прокурора.

Це вже не перша заява з Генпрокуратури з вимогою до Ющенка про повторний аналіз його крові.

Раніше Ющенко вже заявляв, що припускає тільки нову експертизу збереженого зразка його крові, взятого при першому аналізі. «Повторного аналізу не буде», – сказав Ющенко в січні, бо неможливо «повторити в собі характеристику крові шестирічної давнини».

При цьому, сказав він тоді, тестування має відбутись у тих самих параметрах, у яких проводилась і перша експертиза, тобто має бути міжнародна експертиза.

Ющенко нагадав, що Генеральна прокуратура у 2005 році знайшла три міжнародні лабораторії, які зробили аналіз його крові і встановили, що вміст діоксину в ній у 40 тисяч разів перевищує норму.

«Тепер, через 6 років, з’ясовується, що показники лабораторії в третьому знаку відхилялися», – сказав він.

Екс-Президент послався на думку експертів, які говорять, що такі незначні розбіжності в показниках свідчать лише про те, що у кожної лабораторії є свої методи дослідження.

Із заявами про те, що ніякого свідомого отруєння Віктора Ющенка не було, виступив свого часу його колишній соратник Давид Жванія після того, як посварився з Ющенком і його партією «Наша Україна» та вийшов із неї.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG