Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 21:27

Єврокомісія стурбована станом прав ромів


Ромські діти у напіврозваленому будинку, Косово, 8 квітня 2011 року

Угорщина – Восьме квітня – Міжнародний день ромів. В Угорщині, яка з початку цього року головує в Євросоюзі і часто організовує в себе робочі зустрічі європейських міністрів, Єврокомісія оприлюднила звіт про стан європейських ромів. Євросоюз стурбований ситуацією, яка склалася в цілому щодо циган у Європі.

У цьогорічному звіті Єврокомісії, присвяченому проблемам 11-мільйонної меншини циган у Європі, йдеться про необхідність розробки нових і дієвіших соціально-культурних програм для ромів. Ці проекти покликані зменшити дискримінацію циган і створити рівні умови для одержання ними роботи, освіти, зменшити трудову міграцію, а також безробіття, що сягає серед циган 42 відсотків, зробити доступнішим отримання дешевого комунального житла тощо. На ці проекти Євросоюз не шкодуватиме коштів, частину яких отримають уряди країн-членів, де проблеми ромів сягнули критичного рівня.

Угорщина серед них не згадується. Однак ця країна має чимало проблем, пов’язаних з інтеграцією циган в угорське суспільство.

Більше того, угорські цигани відзначають Міжнародний день ромів із усвідомленням дедалі більшої безправності на тлі титульної нації. З цим погоджуються і правозахисні організації в Угорщині.

За останні роки, крім соціально-економічних проблем, в угорському суспільстві зросли не тільки расистські настрої, а й кількість кримінальних злочинів на етнічному ґрунті.

На думку соціологів, майже дві третини від загальної кількості циган, які живуть у країні, почуваються некомфортно в угорському суспільстві через своє походження. Так, під час останнього перепису населення ромами записалися лише близько півмільйона осіб. Насправді ж, за неофіційними даними, їх в Угорщині мешкає утричі більше.

Політики легко забувають свої передвиборчі обіцянки

Знаючи про це, різні політичні партії, в тому числі й ті, які потім приходять до влади, намагаються використати цю ситуацію на свою користь, не шкодуючи обіцянок, щоб тільки збільшити число потенційних виборців. Щоправда, після виборів політики нерідко із легкістю забувають про свої попередні обіцянки щодо етнічних ромів.

«Це вкрай неприємно. Ми віддаємо свої голоси і не відчуваємо з боку уряду належної підтримки, особливо – створення безпечних умов життя для нас і наших сімей. Коли стаються жахливі речі, ми не відчуваємо, що уряд стоїть на захисті наших інтересів. Однак проурядовим партіям треба, щоб ми за них проголосували на виборах!» – обурювалась на одному з форумів місцевих мешканців молода багатодітна циганка, яка через ймовірну помсту своїх односельців-неромів побоялась назвати своє ім’я.

Цьогорічний звіт Єврокомісії, як сподіваються в Угорщині, може дати поштовх до розробки спеціальних урядових проектів, нормативних актів чи навіть окремих законів у деяких країнах Євросоюзу для повнішого захисту прав європейських циган.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG