Доступність посилання

ТОП новини
07 травня 2021, Київ 11:08

Мороз: 10 років ми були свідками імітації розслідування вбивства Гонгадзе


«Мені прикро, що 10 років, замість слідства, ми бачили імітацію розслідування справи» вбивства Георгія Гонгадзе, заявив в ефірі Радіо Свобода у суботу Олександр Мороз, почесний голова Соціалістичної партії України, екс-голова Верховної Ради України.

«Для мене важливо, що справа наближається до завершення. І найважливіше те, що плівки, які по суті є джерелом всіх тих трагічних (і не тільки) речей, які відбулися за останні 10 років, і це джерело долучається до справи як речовий доказ. Це дуже важливо. Бо ми ж знаємо: і убитий Гонгадзе, і убитий Кравченко, і загибель Чорновола, і вбитий Гончаров – всі ці історії мають одне джерело: кабінет Президента. І тому сьогодні природно, що він з’явився, прикро, що через 10 років, бо якби це було 10 років тому, то було б набагато більше ефекту і, безперечно, свідків, і легше було б розставити крапки над і… Але для мене зараз важливі юридичні крапки у цій історії», – заявив Мороз.

«Сказали, що треба знищити Гонгадзе, сказали, що треба перевезти його в інше місце, говорили, що треба зробити фальсифікацію виборів 1999 року і зробити теракт у Кривому Розі, до якого спецслужби українські причетні, і Кучма постійно цікавився тим. Де тут ляльководи? Ці ляльководи є, вони сиділи у кабінеті Леоніда Кучми. Тому хай відповідає на ці питання, а не ставить запитання. Відносно адекватності Миколи Мельниченка... З самого першого разу, почувши записи і зрозумівши, що вони точно повторюють те, що там відбувається, в мене ніяких сумнівів не було… Можна навіть не з технічної експертизи робити висновки, а з наслідків тих розмов, які були в кабінеті. Все ж підтверджено на практиці. Тому які можуть бути сумніви? І який ляльковод міг користуватися лексиконом, специфічним для Президента, і темами, які там обговорювали, замість того, щоб обговорювати державні питання», – сказав почесний лідер соціалістів.

За його словами, «мене ж викликали в 2001 році. Я давав свідчення. Але тоді прокуратуру не цікавило те, що було у кабінеті Президента. А цікавило, яким чином Микола Мельниченко записи робив. Може, будуть викликати...».

Мороз припустив, що «слідство дасть відповіді на причетність Литвина й інших людей, хоча у мене повної переконаності в тому немає. Втім, розмови у кабінеті Президента між ним і Литвином стосовно інформації про Гонгадзе велися постійно».

Повний текст розмови з Олександром Морозом читайте в неділю вранці, на сайті www.radiosvoboda.org
XS
SM
MD
LG