Доступність посилання

ТОП новини

Звіт Держдепартаменту США про корупцію в Україні застарів – Герман


«Звіт про права людини: Україна, 2010 рік», підготовлений та оприлюднений Державним департаментом США, у частині боротьби з корупцією безнадійно застарілий, заявляє радник українського Президента Ганна Герман.

«Ситуація в Україні змінюється дуже швидко, і картина, що була ще рік тому, коли Президент лише вступив на свою посаду і розпочав боротьбу з корупцією, сьогодні виглядає абсолютно по-іншому», – сказала Герман.

За її словами, «щодня» в багатьох засобах масової інформації висвітлюють нові факти боротьби з корупцією, а Генеральна прокуратура та Служба безпеки України притягли до відповідальності десятки нинішніх чиновників і за корупцію, і за зловживання.

«Ось низка прикладів: затримали за корупцію голову депутатської фракції (Блоку Леоніда Черновецького) Київради Комарницького, цілу групу директорів хлібзаводу з Херсонської області притягнули до кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків, Тетяну Рудь – начальника Держінспекції з контролю за цінами Міністерства економіки України – затримали за вимагання хабарів, заступника голови Держкомітету ветеринарної медицини Олександра Жука також притягли за одержання хабарів», – сказала радник Президента.

Крім того, Герман наголосила, що до цього слід додати резонансні справи щодо колишнього Президента Леоніда Кучми, а також високопоставлених чиновників Міністерства надзвичайних ситуацій та інші приклади. «Усе це дає нам підстави говорити про серйозну боротьбу з корупцією, яку веде Президент України Віктор Янукович», – наголосила Герман.

Радник Президента також нагадала про те, що законодавство у сфері боротьби з корупцією часто змінюється, триває робота над Кримінально-процесуальним кодексом. «І це дає серйозні підстави говорити про те, що картина, відображена у звіті Держдепу США, безнадійно застаріла», – резюмувала Герман.

Минулого тижня Державний департамент США оприлюднив щорічний звіт про стан дотримання прав людини у світі в 2010 році. У звіті сказано, що ситуація із дотриманням прав людини в Україні є вкрай критичною.

Державний департамент США звертає увагу на збільшення випадків обмеження свободи зібрань, а також посилення корупції в уряді і суспільстві.

У звіті міститься критика неефективної та корумпованої судової системи в Україні та наводяться приклади збільшення тиску на ЗМІ, самоцензури серед власників ЗМІ та журналістів і побиття журналістів.
XS
SM
MD
LG