Доступність посилання

ТОП новини
20 Січень 2019, Київ 19:13

У Донецьку близько сотні священиків молились за донецьких суддів


Донецьк – У вівторок у Донецьку близько сотні священиків і парафіян Української православної церкви Київського патріархату провели молебень перед Донецьким апеляційним адміністративним судом. У цей час у суді слухали справу щодо передачі у власність територіальної громади церкви у селі Кам’янка. Це слухання є першим кроком до зміни юрисдикції церкви і передачі її до Московського патріархату, з чим мешканці села не згодні. Люди молились за суддів, щоб надати їм наснаги ухвалити законне рішення.

Близько сотні священиків Української православної церкви Київського патріархату з’їхались у вівторок до Донецька, щоб підтримати місцевих суддів і допомогти їм ухвалити законне рішення. У той час, як у суді слухалась справа про долю церкви у селі Кам’янка Донецької області, священики відправляли молебень. Парафіяни тримали ікони і плакати з гаслами «Кам’янська церква – наш духовний форпост», «Судді, пам’ятайте про суд Божий».

Церква зі столітньою історією стала каменем спотикання між представниками Київського і Московського патріархатів. Наприкінці минулого року священики Московського патріархату захотіли перевести церкву під свою юрисдикцію і подали до суду, що скасував рішення Донецької облдержадміністрації 1996 року про її передачу до Київського патріархату. Це намагання силою забрати церкву, заявив архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій.

«Ми подали «в апеляцію», тому що ми відновили цю церкву. У нас є частково документи на цю церкву, ми вклали туди свої гроші, свої сили, серця і своє життя, – говорить архієпископ Сергій. – А прийшли ті люди, які взагалі нічого не робили. Протягом цих трьох місяців представники Московського патріархату поділили село на дві частини, людей лякали, казали, що це не така церква. Тому ми сьогодні зібрали отців благочинних, представників парафії, ми молились, надихали суддів, щоб вони зробили висновок і винесли правдиве рішення».

«Ми не росіяни, ми українці» – віруючий

Протестуючих вірян підтримали представники інших конфесій, наприклад, протестанти. Разом із духівництвом молились і прості люди, що приїхали в Донецьк із області. Люди обурені несправедливістю донецьких судів і готові далі стояти за українську церкву.

«Тому що українська церква, вона і має бути українською. Ми живемо в Україні. Тому ми любимо і поважаємо Україну, ми не росіяни, ми українці», – говорить житель Амвросіївки Сергій.

Люди молились за те, щоб апеляційний суд виправив помилку суду першої інстанції – недотримання строків давності. Скасування рішення 15-річної давнини – пряме порушення, адже на те, щоб оскаржити рішення Донецької облдержадміністрації 1996 року про передачу церкви у селі Кам’янка до УПЦ Київського патріархату, було півроку, і цей час давно минув, пояснив адвокат Владислав Сергієнко.

Раніше на закиди про недотримання строків давності представники УПЦ (МП), які не з’явились до суду, відповідали Радіо Свобода, що 15 років у селі Кам’янка взагалі не було зареєстрованої релігійної громади, і церква не належить нікому. У вівторок суд вирішив відкласти слухання справи, щоб ще раз уточнити позиції сторін.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG