Доступність посилання

ТОП новини

В Україні завершена ліквідація ракет «Скад»


Міністерство оборони України і Державний департамент США повідомили вчора про завершення ліквідації або так званої демілітаризації елементів ракетних комплексів, відомих на Заході як «Скад-Б» (Scud-B), що можуть використовуватися як носії ядерної зброї.

Урочиста церемонія відбулася в Центрі утилізації боєприпасів держпідприємства «Укроборонсервіс» у Хмельницькій області за участі представників Міністерства оборони, Міністерства закордонних справ, Ради національної безпеки і оборони України, Посольства США в Україні, Хмельницької обласної держадміністрації.

Спільний українсько-американський проект було завершено 11 квітня. У його процесі було ліквідовано або демілітаризовано понад 185 ракет і 50 самохідних пускових установок комплексів оперативно-тактичних балістичних ракет малої далекосяжності 9К72 «Ельбрус», за позначенням НАТО SS-1c Scud-B, а також інше обладнання зі складу цих комплексів.

Крім того, в рамках проекту ліквідовано 1441 тону компонентів рідкого ракетного палива, які становили значну загрозу з огляду безпеки і захисту довкілля.

Проект, що мав на меті ліквідувати на території України носії ядерної зброї і зброї масового знищення, був започаткований наприкінці 2009 року. Сполучені Штати Америки надали на цей проект фінансову підтримку.
XS
SM
MD
LG