Доступність посилання

ТОП новини

Юрій Андрухович розповів киянам про свої «інтимні міста»


Київ – «Лексикон інтимних міст» – так називатиметься нова книга Юрія Андруховича, яку він днями представив у Києві. Вона вийде друком у листопаді цього року і об’єднає історії про подорожі автора до 111 різних міст – від Балаклави до Гвадалахари.

Основний масив книги Юрія Андруховича «Лексикон інтимних міст», за словами автора, був готовий ще у січні, однак друком «Лексикон» вийде аж через півроку. Вибір дати письменник пов’язує з магією цифр: книжка має вийти одинадцятого місяця дві тисячі одинадцятого року.

До переліку «інтимних міст» Юрія Андруховича увійшло 111 населених пунктів, упорядкованих у своєрідний глосарій – за латинською абеткою. Рідне, «найінтимніше» місто письменника – Івано-Франківськ – читачі у новій книзі не знайдуть. Утім, їм випаде нагода побачити «огіркові грядочки» українських емігрантів у Філадельфії та, наприклад, посидіти на вокзалі у Гамбурзі, де лунає класична музика як засіб від німецьких волоцюг, які, як стверджує Андрухович, не витримують такої наруги і ночують деінде.

Найбільші за обсягом історії – про Львів, Нью-Йорк, Київ та Харків. Щодо останнього Андрухович зачитує: «З вагонного вiкна я встиг прочитати назву останньої перед Харковом станцiї – Нова Баварiя. Цього виявилося цiлком достатньо для довжелезного ланцюга історичних асоцiацiй: Гiтлер, пиво, тридцять третій рік, Постишев, смолоскипні процесії, першотравневі колони фізкультурниць, ще раз пиво, цілодобовi допити, блудний галичанин Лесь Курбас, колючi дроти на генiталiях, любов до батьківщини».

На відвертість можуть образитись – Андрухович

Хотілося написати книжку максимально щиро і відверто, тому, можливо, знайдуться ображені, припускає письменник.

«Передусім, завжди ображається Львів, – говорить Юрій Андрухович. – Ви можете собі уявити: це найбільший за обсягом текст – скільки я бруду на нього вилив! А Львів ображається з півоберта».

Переосмисленням здобутого досвіду з любові до географії називає майбутню книгу свого колеги письменник Сергій Жадан. На його думку, у всіх є міста, до яких час від часу приємно повертатись – як подумки, так і насправді.

«Це – спроба впорядкувати, згадати, проговорити речі не геополітичні, а геопоетичні, – вважає Сергій Жадан. – Скоріше, якась така внутрішня приватна історія, приватний досвід».

До української столиці Юрій Андрухович приїхав у рамках концертного туру «Аперитив» спільно з польським гуртом «Карбідо».
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG