Доступність посилання

ТОП новини

Іран: за комп’ютерним вірусом, що вразив ядерну програму, стоять США й Ізраїль


Іран звинуватив Сполучені Штати Америки та Ізраїль у створенні комп’ютерного вірусу, що вразив апаратуру іранської ядерної програми.

Іранське державне агентство «ІРНА» навело в суботу слова командувача організації цивільної оборони країни Голяма Рези Джалалі, який заявив, що «слідство і дослідження встановили, що коди вірусу Stuxnet походять із Америки й із сіоністського режиму.

Уперше цей вірус, що здатний перехоплювати управління виробничим процесом, був виявлений у липні минулого року. Наступними місяцями Stuxnet, за повідомленнями, спричинив серйозні проблеми в комп’ютеризованому обладнанні іранської ядерної програми і призвів до значних затримок у її здійсненні.

Ідеться про комп’ютерну зловмисну програму, яку класифікують як «комп’ютерний хробак» і яка спрямована проти великих промислових систем. На відміну від інших схожих «хробаків» Stuxnet вражає не центральний комп’ютер, а численні комп’ютерні логічні керівні контролери на багатьох окремих ділянках технологічного процесу. Ця здатність робить його особливо небезпечним, а видалення такого «хробака» перетворюється на складну, тривалу і дорогу справу.
XS
SM
MD
LG