Доступність посилання

ТОП новини

Християни святкують Вербну неділю


Більшість християн світу святкує в неділю свято, відоме в Україні як Вербна неділя, або ж Вхід Господній до Єрусалима.

Цей день святкують на пам’ять події за біблійною традицією, коли Ісус Христос із учнями за декілька днів до своїх хресних страждань і за тиждень до Великодня (Воскресіння) в’їхав до столиці Ізраїлю верхи на віслюкові, а мешканці міста зустрічали його, встеляючи дорогу своїм одягом і гілками на знак пошани.

За Євангелієм від Івана, це були гілки пальми. Тому свято отримало й назву Пальмової неділі. У країнах, де пальми не ростуть, їх замінювали місцевими рослинами – самшитом, тисом чи, як в Україні, вербою. Відповідно змінювалася й назва – в Україні на Вербну неділю. Відтак цього дня в українських християн освячують гілки верби.

Цього року майже всі християни святкують Великдень одночасно, а відтак у них збігаються й інші свята, пов’язані з Великоднем, такі, як Вербна (Пальмова) неділя.

У Ватикані на площі Святого Петра Папа Бенедикт XVI відзначив це свято в неділю службою Божою перед приблизно 40 тисячами вірних. Він закликав християн мати чисті руки, щире серце, відкидати неправду і «шукати лиця Господнього». За його словами, всі технологічні новації дають людині звільнення і стають внеском у поступ людства тільки тоді, коли їх приєднують до згаданих чеснот.
XS
SM
MD
LG