Доступність посилання

ТОП новини

Економічні новини від Радіо Свобода


Економічні новини від Радіо Свобода

Київ, 3 квітня 2001 - Визначено дату звіту Уряду у Верховній Раді. Погоджувальна Рада за участю керівників парламентських комітетів, фракцій та груп ухвалила рішення провести слухання 17 квітня. Щоправда, жодних проектів постанов парламенту щодо затвердження урядового звіту ще немає. Зате є запевнення багатьох політиків про відсутність планів щодо ініціювання відставки нинішнього складу Кабінету міністрів.

До Києва прибула місія Світового банку, яка дасть оцінку проектові розвитку експорту, що реалізується спільно з "Укрексімбанком ". Передбачається, що місія працюватиме в Україні до 9 квітня. Світовий банк і "Укрексімбанк" підписали кредитну угоду щодо проекту розвитку експорту на суму 60 млн. дол. і 15 млн. німецьких марок ще у травні 1997 року. Основними завданнями проекту є кредитування експортної діяльності українських підприємств.

Питання про експорт українських труб до Російської Федерації, можливо, буде вирішено під час візиту прем'єр-міністра України Віктора Ющенка до Москви. Він має відбутися не пізніше 15 квітня. Про це повідомили в прес-службі Кабінету міністрів України. Тільки після візиту прем'єр-міністра можна буде конкретно вести мову про те, до яких заходів удаватися українським виробникам труб внаслідок застосування Росією тих чи інших санкцій.

У новому навчальному році в школах України іноземну мову розпочнуть вивчати з другого класу. Про це повідомив міністр освіти і науки Василь Кремінь. У школах буде запроваджено і новий курс "Я і Україна" та “Основи здоров'я і фізичної культури.” Щодо подальших нововведень, то після 11 класу учні складатимуть п'ять іспитів, два з них обов'язкові ( це історія України та українська мова), а три іспити - за вибором.

Як повідомляє газета “Файненшл Таймз", прем'єр-міністр Великобританії Тоні Блер написав листа президенту України Леоніду Кучмі стосовно дій Фонду держмайна, які можуть призвести до експропріації майна британської нафтогазової компанії "Джей-Кей-Екс" в Україні.

Як вважає “Файненшл Таймз”, пан Блер у своєму листі просив Леоніда Кучму надати запевнення у тому, що компанії "Джей-Кей-Екс" дозволять зберегти свої виробничі потужності в Україні. Крім того, на думку журналістів, там містилися застереження стосовно того, який негативний вплив матиме ця справа на іноземні інвестиції.

За словами британського дипломата, чиє ім'я не називається, протягом певного часу компанія "Джей-Кей-Екс" висловлювала стурбованість діями Фонду державного майна, і прем'єр-міністр Тоні Блер хоче, аби пан Кучма знав, що він цікавиться розвитком цієї справи.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG