Доступність посилання

ТОП новини

Казахстан офіційно визнав право Литви вступати в НАТО


Казахстан офіційно визнав право Литви вступати в НАТО

Вільнюс, 6 квітня 2001 — Підчас візиту в Вільнюсі президент Казахстану Назарбаєв заявив в четвер, що його країна визнає суверенне право Литви інтегруватися в НАТО і вітає прогрес, який зроблено на переговорах з Європейським Союзом. Про це сказано також в підписаній президентами Казахстану і Литви, Назарбаєвим і Адамкусом, декларації про подальше зміцнювання дружніх стосунків і співробітництва. Після підписання оцієї декларації Нурсултан Назарбаєв висловився, що дві країни відкрили нову сторінку співробітництва. Він також сказав, що інтеграція Литви в міжнародні організації є стимулом для Казахстану.

До Литви Нурсултан Назарбаєв прибув в середу, після дводенного візиту в Норвегії, де він трохи простигнув, тому не зміг оглянути місто Каунас. Мер Каунаса Ерікас Тамашаускас жалкував про це: “Місто серйозно готувалося до цієї позачергової події. Ми зазнали чималої моральної шкоди”.

Четвер Назарбаєв провів у Вільнюсі, де підписав згадану декларацію, виступив з промовою в литовському парламенті, а п’ятницю присвятив ознайомленню з Бутінзьким нафтотерміналом на балтійському взморрі, Клайпедським морським портом, курортами Паланга і Нерінга. Поряд з договорами про співробітництво в царинах охорони середовища і діяльності митниці підписано також протокол про співробітництво поміж портами Клайпеда і Актау. Візит в Литві казахстанська делегація закінчить в суботу.

Минулого року було підписано договір про постачання біля 3 мільйонів тонн казахської нафти до нафтопереробного заводу в Мажейкяї, але проект здійснюється слабо - головним чином через те, що нафті треба подолати довгу дорогу по російським нафтопроводам, за що треба чимало платити.

Перед підписанням офіційних документів гість вручив президентові Адамкусу адреси казахстанських правоохоронних інституцій, в яких зберігаються архівні матеріали і справи про литовських засланців. Після радянської окупації Литви 1940 року до Казахстану було вивезено біля 300 тисяч литовських громадян - політв’язнів і засланих. За словами президента Назарбаєва, в казахстанських архівах і різних установах знайдено 80 справ політв’язнів і 114 інших документів, пов’язаних з засланими.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG