Доступність посилання

ТОП новини

Керченський міст та амбіції кримських керівників


Керченський міст та амбіції кримських керівників

Симферополь, 11 квітня 2001 - Прес-служби уряду і парламенту автономії повідомили, що наприкінці квітня Крим відвідає мер Москви Юрій Лужков, який візьме участь у церемонії закладення першого каменя у фундамент Керченського транспортного переходу. Водночас у кримських верхах розпочалася боротьба за право приймати московського гостя і формувати програму його перебування в Криму.

Галина Мамико, прес-секретар кримського спікера Леоніда Грача переконана, що мер Москви Юрій Лужков під час перебування в Криму наприкінці квітня, обов’язково візьме участь у церемонії початку будівництва мосту через Керченську протоку. Посилаючись на свого шефа, пані Мамико повідомила, що Юрій Лужков спільно з Леонідом Грачем закладе символічних перший камінь у фундамент цієї гігантської споруди, вартість якої фахівці оцінюють у півтора мільйони американських доларів.

Тим часом кримські урядовці стверджують, що московський мер перебуватиме в Керчі саме з робочим візитом і без будь-якої помпи лише огляне місце будівництва майбутнього транспортного переходу з українського Криму до російської Кубані. За словами прем’єр-міністра автономії Сергія Куницина, ще не визначено, що це буде – міст чи тунель, хоча і кримська, і московська сторони схиляються до останнього.

Місцеві спостерігачі констатують, що в кримських верхах розпочалася справжня боротьба за право приймати мера російської столиці і формувати програму його перебування на півострові. Леонід Грач намагається здобути якомога більше політичного зиску з приїзду високопоставленого московського гостя. Сергій Куницин – навпаки, має більший інтерес до спільних кримсько-московських економічних проектів, насамперед, у сфері курортів і туризму.

Керівники парламенту та уряду Криму наперебій заявляють про своє бачення програми візиту Юрія Лужкова, наче мова йде, щонайменше, про особу, яка радикально змінить майбутнє півострова. А тим часом, Київ нагадав, що перш, ніж реалізовувати глобальні проекти, Симферополь має погодити з ним свої плани. Днями міністр транспорту України Леонід Костюченко заявив, що питання будівництва мосту через Керченську протоку може розглядатися тільки після визначення правового статусу самої протоки, а також Азовського моря. Як відомо, досі росіяни не дуже охоче йшли на переговори з цього приводу.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG