Доступність посилання

ТОП новини

Київ поступово перетворюється в кам’яні джунглі


Київ поступово перетворюється в кам’яні джунглі

Київ, 11 квітня 2001 - У столиці під гаслом “Зелена реконструкція міста” проходить масова вирубка дерев, поміж якими немало пам”ятників природи. Сучасні масштаби такої вирубки сягають десятків тисяч дерев. Оцінюючи таку ситуацію, керівник еколого-культурного центру Володимир Борейко в інтерв”ю для Радіо Свобода заявив, що це схоже на промислову заготівлю лісу.

Віддавна Київ вважався однією із найзеленіших столиць Європи. “Тепер місто перетворюється в кам”яні джунглі,” -заявив Радіо Свобода керівник київського еколого-культурного центру Володимир Борейко. За його словами, вирубуються гарні, багаторічні дерева, на яких відразу ставиться діаметр стовбуру. Це свідчить про те, що “зелена чистка, має під собою комерційне підгрунтя.

Говорить Володимир Борейко:

“Частина дерев іде на комерційні цілі, частина - на паливо для місцевих шашличних у Гідропарку. Причому, в Гідропарку знищують зелені насадження для нових так званих Наливайок. Жахливий факт. Лише в районі Венеціанської протоки зрубано дерев на території майже трьох гектарів землі. Це є промислова заготівля лісу. За кожне зрубане дерево комерсанти платять від тисячі гривень. Такою чисткою займаються місцеві зеленбуди, що підпорядковані київській міській держадміністрації.”

У районах Києва під виглядом боротьби з омелою вирубують дуби, ясені, дикі груші, на яких практично омела не росте, однак вони мають цінну деревину. Об”єктом уваги місцевої влади став і парк Шевченка. Зелентрести, що займаються масовою вирубкою дерев в столиці під керівництвом Київської мерії, пояснюють це тим, що старі дерева зрубуються для того, аби молоді краще росли, що з точки зору законів прироби є повним абсурдом.

Отож, Київ поступово перетворюється в кам”яні джунглі. І на думку керівника столичного еколого культурного центру Володимира Борейка, сприяє цьому мер міста Григорій Омельченко, який має неграмотних екологічних радників.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG