Доступність посилання

ТОП новини

Уповноважений з прав людини Верховної Ради України Ніна Карпачова відзначає необхідність вироблення ефективних механізмів захисту прав людини в Україні


Уповноважений з прав людини Верховної Ради України Ніна Карпачова відзначає необхідність вироблення ефективних механізмів захисту прав людини в Україні

Виступаючи в четвер у Києві на засіданні "круглого столу", присвяченому третій річниці заснування інституту омбудсмена в Україні, Н.Карпачова зазначила, що такі механізми, всупереч демократичному законодавству у сфері прав людини, на жаль, відсутні.

На підтвердження своїх слів вона згадала про події у Києві 9 березня, які, за її словами, призвели до загострення політичної ситуації.

Водночас, Н.Карпачова висловила впевненість, що діалог між владою й опозицією в Україні розпочався, зазначивши, що такий діалог певною мірою був початий інститутом омбудсмена.

У зв'язку з цим вона нагадала, що направляла голові Київського міського суду подання з проханням розглянути постанови семи районних судів столиці стосовно затриманих студентів. Усе це дало можливість зупинити процес стихійних студентських страйків у країні.

Н.Карпачова також поінформувала учасників "круглого столу" про свою зустріч з представниками Європарламенту в середу. Під час зустрічі обговорювався перебіг розслідування справи незалежного журналіста Георгія Ґонґадзе.

За словами омбудсмена, представники Європарламенту оцінили ставлення влади до матері журналіста як таке, що "суперечить принципам Європейського Союзу". Європарламентарії висловили занепокоєння загальнополітичною ситуацією в Україні і висловили думку про необхідність впровадження Україною принципу верховенства права.
XS
SM
MD
LG