Доступність посилання

ТОП новини

Фрагменти розмов Леоніда Кучми із записів, зроблених офіцером Миколою Мельниченком. Епізоди 10 -18


Фрагменти розмов Леоніда Кучми із записів, зроблених офіцером Миколою Мельниченком. Епізоди 10 -18

Епізоди 10 -18 (Ці епізоди розшифровані самим Миколою Мельниченком)

Епізод 10

Леонід Кучмма розмовляє з Прокурором України Михайлом Потебеньком. (17 квітня 2000 року)

ПОТЕБЕНЬКО: Значить, в суботу звонив адвокат Лазаренка Обіходу. Що я, вот, такой-то адвокат, которий єго прєдставляєт, прошу імєть ето в віду. І єсть у нас просьба, і просьба заключаєтся в том, что ми хотєлі би с вамі встрєтітся, но встрєтітся в Швейцарії, обговоріть отдєльниє проблеми. Какіє проблеми? - проблеми інтєрєсниє, і вашему расслєдованію, і нашему, но … нє говорят, вот, шоб дать, так сказать … на Лазарєнко с тєм, щоб дали гарантіі в отношеніі ...

КУЧМА: Щоб ми дали якісь гарантіі?

ПОТЕБЕНЬКО: Да. Значіт ... там суд в червні місяці на ... і тому ми вирішили ...

Епізод 11

Розмова Леоніда Кучми із тодішнім Головою СБУ Леонідом Деркачем. (29 травня 2000 року)

КУЧМА: ... розказав, шо останні новини з Америки, шо Павло сказав, шо він готовий, ну торгувався з американцями, він готов дати всю інформацію по Агафонову і (Дідковському ?), ну, напевне почув, що (Дідковського ?) затримали.

ДЕРКАЧ: ... тут звоніл і казав адвокату ... каже, ти приїдь і ти можеш мені допомогти. Ну, ми будем робить так, щоб вона не поїхала.

КУЧМА: Хто? (Ващучка ? Лукащучка ?).

ДЕРКАЧ: Да.

КУЧМА: Которая адвокат у Павла?

ДЕРКАЧ: Ага. Она (дура ?), щось найдемо на таможні там, підкинемо.

КУЧМА: Правільно, правільно, давіть іх надо, блядь! Правильно!

ДЕРКАЧ: Да, Леонід Данилович, і, значіт, шо касаєтся сєгодняшнєго мєропріятія, канєшно, будут разговори.

КУЧМА: Какого?

ДЕРКАЧ: Ну то, что ми провєряєм по всєй Украінє сєйфи. Я думаю, что ета профілактіка будєт хорошей. Сєйчас начнут чістіть сєйфи всє. Єслі служба у сєбя чістіт, пусть почістят всєх. Хорошо?

КУЧМА: Да.

Епізод 12

Розмова Кучми з «губернатором» Сумської області Володимиром Щербанем. (5 липня 2000 року)

КУЧМА: Ну Лазарєнко шо, ці кошти в 96-му, 97-му році, блядь, я ще не думав про вибори.

ЩЕРБАНЬ: Леонід Данілич, вообще, Леонід Данілич, ну, повзав би на колінах, розумієте, ще тоді просив би: Леонід Данилич, да пощадіть, будь ласка, не буду ні гавкать, нічого не буду. Я не розумію.

КУЧМА: Я ж з ним двічі зустрічався, коли були вибори спікера. Я зустрічався з Кравчуком, був Медведчук, і він же поклявся, що віддасть голоси за Кравчука.

ЩЕРБАНЬ: Угу-угу-угу.

КУЧМА: А ми йому обіцяли, що.

ЩЕРБАНЬ: (перебиває) Ну да, залишим, да-да-да!

КУЧМА: Замовкни, блядь, будем спускати, так сказати, на гальма. Але він не віддав і жодного голоса.

ЩЕРБАНЬ: Кошмар.

КУЧМА: Потім ше раз я з ним зустрівся. Він ... значить, шо вот моя була ... а вже Плющ йшов, а Плющ обіцяв ... а він голоси віддав Ткаченку.

Епізод 13

Розмова Кучми із народним депутатом України Омелічем. (15 лютого 2000 року)

(Обговорюють ситуацію у Верховній Раді. Зокрема, йдеться про парламентську більшість, про пристосуванння реґламенту під більшість, про те, що Вітренко сидить на балконі, а також звучить критика на адресу Ткаченка. При цьому Омеліч оправдовується і запевняє, що він не працював проти Кучми).

ОМЕЛІЧ: Єльяшкевич, Кармазін, Смірнов - це деструктив, який ніколи не працював на державу, а тільки на себе, тому... . . . КУЧМА: Павловський - це (друг?) Горбуліна. . . . КУЧМА: Лазаренко всіми останніми своїми діями поставив на собі практично крапку. Якщо б за тих часів йому б інкримінували ізмєну Родінє, то більше нічого, те, як він паплюжить Україну. Якщо в нього є там до когось ті самиє, ну що він, чого він досягає, коли наклеп робить на Нацбанк? Що він досягає? По-перше, ти ж тоді був головою уряду, потім ти був депутатом. Чого ти тоді не виступав, не виступив і не сказав, а тепер значіт через ... Бондаренко, там боротьба президентська.

ОМЕЛІЧ: Да, виступай у нас, чого ти лізеш ...

КУЧМА: Він перекинув це на Україну. Ну ладно, Україні затримають транш, так сказать, і це ж людям розкажи, вони зненавидять його взагалі.

ОМЕЛІЧ: Леонид Данилович ... він хотів ...

КУЧМА: Тебе ж ніхто не чіпав ...

ОМЕЛІЧ: Абсолютно.

КУЧМА: Захищайся собі там, викручуйся і т. д. Ні, розкрутив ... причом, я їду в Давос ... Ющенко їде до цього самого, три підряд статті: вчора стаття, сьогодні стаття і перед поїздкою стаття.

ОМЕЛІЧ: Леонид Данилович, я ... для мене це страшенний удар ...

КУЧМА: Він же державу ... його ніхто не розуміє. Він повинен зрозуміти, об нього, як об тряпку, ноги витруть, таких людей ніде не поважають.

ОМЕЛІЧ: ... тут нема жодної людини, яка б розділяла його думку ... чого ти тоді мовчав стільки часу?

КУЧМА: До речі, по-перше ... це він створив ... облігації, піраміду він створив разом з Мітюковим і при Ющенко, якщо вже на те пішло. Його всюди ж є документи ці, а тепер звинувачує, що Нацбанк під 66 відсотків. Ну, це в першій статті. Січас уже там, мене це не чіпає, 200 млн. було передано на виборчу кампанію. Ющенко б повісився, і він добре знає, що Ющенко настільки чистоплюй. Да, там порушення якісь були, коли розмішував оці самі ...

ОМЕЛІЧ: ... Верховна Рада це розглядала ... я готовий все зробити, що ви скажете, любе ваше доручення ...

КУЧМА: Він же пообіцяв спочатку віддати Кравчуку голоси, не віддав же. Слідуюче, він пообіцяв Плющу, потім Бандурці і віддав Ткаченку.

ОМЕЛІЧ: Бандурко був дуже образливий на нього.

КУЧМА: Головне, що він слово. Клявся Кравчуку. Леонід Макарович ... це ж було в моїй присутності. Я пішов на цю зустріч ... Леонід Данилович, давай ще раз, ну ладно, давай. Можливості у нього були: спокійно остатися в Україні і таким чином спустити це в нормальне русло. Тим більше, він мені на хвост солі насипав, бо я від нього жодної копійки не брав.

ОМЕЛІЧ: Да тут навіть, якщо брати … то як можна було влізти між республіканцями і демократами за … Я ж кажу, поки ще Клінтон і Гор залишається при владі, а він сидить, що буде, як буде … він же нічого не знає …

Епізод 14

Уривок із розмови Леоніда Кучми з невідомою особою. (Розмова відбулася приблизно в листопаді 1999 року)

КУЧМА: Ще раз кажу: Декларація про вступ до НАТО - це пуста розмова, яка не дає Україні нічого, окрім неприємностей з Росією ... Не запросив цього самого з Білорусії... всі в стороні, а у нас загострились стосунки з ...

НЕВІДОМИЙ: Щас ...

КУЧМА: Я подивився. Ти знаєш, що американцям було вигідно, щоб комуністи прийшли до влади.

НЕВІДОМИЙ: (Не розумію?).

КУЧМА: Не розумієш чому? І чого себе так американці вели? Саме паскудно вели себе американці.

НЕВІДОМИЙ: ... на мій погляд вони ...

КУЧМА: Який транш? А я тобі кажу, що за два місяці було призупинено всяке фінансування.

НЕВІДОМИЙ: ... зараз ... а но ...

КУЧМА: Ну і шо, отримали ми 50 міліонів.

НЕВІДОМИЙ: ... і 7 липня ...

КУЧМА: А я тобі кажу для чого, щоб прийшли комуністи, щоб тут стала заваруха, добили б Україну до ручки, а потім би комуністів вигнали б, блядь, і на обломках самовластя побудували демократичне суспільство. Вони вже, як боротися з комунізмом. Вот сєйчас Югославію... додушать, блядь. Сєйчас Бєлорусію, блядь, в ізоляцію поставіл ... так же і Україну. Для ніх уже Украіна нічєго не значіт. Вони себе, тому вони себе так і ведуть. Що в них зацікавленність з боку в ці самиє? ... проаналізуй, на виборах, як себе вели вони, як цей Пайфер себе вів: нагло, по-хамські. Ходив, блядь, по цим самим телестудіям, учив всіх, як треба проводити вибори. Мороза підтримував.

НЕВІДОМИЙ: ... да ...

КУЧМА: Пайфер відкрито підтримував Мороза, а я тобі ...

НЕВІДОМИЙ: ... що я ... так. Якщо вони офіційно ... вони не дали б ніяких траншів.

КУЧМА: (Той ? ті ?) транш (-і?) нічого не вирішував. Я кажу, якщо за два місяці ...

НЕВІДОМИЙ: ....

КУЧМА: А чого вони за два місяці призупинили?

НЕВІДОМИЙ: Тому що, як вони кажуть, значить, в нас по програмі по меморандуму МВФ ми мали ... стовідсоткову ...

КУЧМА: ... ну (добре?), восєм областей навелі 20 тисяч ...

НЕВІДОМИЙ: Ну вони кажуть ... за ...

КУЧМА: Ну я ж кажу, якщо в них є ці самиє (стукає пальцем по столу) ... (башки ?), то перед самими виборами вводити ці. Вони б самі запропонували, шо їм треба робить, це ж політична акція.

НЕВІДОМИЙ: Вони кажуть, ми жодних не примушували ...

КУЧМА: Примушували. Програма фінансування примушує. Так і сєйчас нам умови ставлять такі жорсткі. Оні просто діктуют сьогодні, і іде не співпраця, а диктують.

НЕВІДОМИЙ: (нерозбірливо 30 секунд)

КУЧМА: Вони ж не бачать чіткої в стратегічном партнерстві. Шо за цей час змінилося, окрім того ... а де ж відміна всіх цих поправок. Де Україна щоб стала країною з ефективною економікою? Нічого. Ці ж рішення валяються просто так.

НЕВІДОМИЙ: З перехідною економікою ... а ... вони кажуть ... ви не можете втручатись ...

КУЧМА: То вже розмови. Єсть у нас спеціалісти, які за це відповідають.

НЕВІДОМИЙ: (нерозбірливо 15 секунд)

КУЧМА: Ну я сомнєваюсь ...

НЕВІДОМИЙ: Леонід Даніловіч, я трошки ... був ...

КУЧМА: Я не знаю, Пайфер в яку гру грав, ну там же робилась заява на цій самій ... він заступник демократії ... а приїхали, подивились... демократія. Коли б на мене 4 міліона ... самий бруд, а потім в США яка грязь була.

НЕВІДОМИЙ: Воно передрукувалось.

КУЧМА: … а Конгрес розглядав також питання.

НЕВІДОМИЙ: В Конгресі питань …

КУЧМА: Ні, я не маю, що на Конгресі десь то …

НЕВІДОМИЙ: Да ні, там зібрались … я перепрошую, калік із (діаспори ?), помічники конгресменів, і, значіт, розглянути, який стан по підготовці до виборів і, до речі, там … там абсолютно було … дуже виважено.

КУЧМА: Ну там по каналу СТБ, ми візьмемо з тобою, покажемо матеріали Гору, блядь ...

НЕВІДОМИЙ: Але в даному випадку, я знаю, Богдан...

КУЧМА: Богдан нормально. Слухай, у нас неможливо було сфальсифікувати вибори ніяким чином.

НЕВІДОМИЙ: Ну це з самого початку ...

КУЧМА: Ні, це ж ставлення. 14 кандидатів, які працювали проти мене. Вони всі писали каждий день в ОБСЄ, Раду Європи, усюди. Писали, що тут порушення є. Це була технологія виборів.

Епізод 15

Розмова Леоніда Кучми із керівником Державної податкової адміністрації Миколою Азаровим про СТБ.

КУЧМА: Тєпєрь, там надо ж с СТБ (вирішити ?).

АЗАРОВ: Как?

КУЧМА: Ну как: забрать, отключіть, оні ж нєзаконно ... хотя оні в конце, так сказать.

АЗАРОВ: Да. Сломалісь.

КУЧМА: Сломалісь. Всьо ето. То что оні, блядь, столько гадості... Сєвковіч... вот Сєвковіча унічтожать надо однозначно.

АЗАРОВ: А я вам рассказивал про ... по СТБ, он же попросілся...

КУЧМА: Сєвковіч же ходіл к Пайфєру, жаловался. Потом оні пісалі пісьмо в Держ ... шо тут ми, прєслєдуют прєссу.

АЗАРОВ: Значіт, в етой бєсєдє ... єсть матеріали, і я єму рассказиваю вообщє ...

Епізод 16

Розмова Леоніда Кучми з колишнім головою СБУ Леонідом Деркачем, яка відбулася між першим і другим туром президентських виборів у 1999 році.

ДЕРКАЧ: Леонід Данілич, значіт ... дєло, смотрітє, по каждой області.

КУЧМА: В Одесской області, це в тебе центр ... да? Ти знаєш, полностью проголосовали за Марчука.

ДЕРКАЧ: Нє может бить.

КУЧМА: Я тебе даю слово.

ДЕРКАЧ: Щас посмотрю.

КУЧМА: У меня бил Богдан й Гренівецкій, так шо ...

ДЕРКАЧ: Я посмотрю Служба "Р".

КУЧМА: А-а.

ДЕРКАЧ: Служба "Р".

КУЧМА: Полностью проголосовалі за Марчука.

ДЕРКАЧ: Ну мнє Собков, когда делали, сказалі, что наші проголосовалі із воєнних самиє лучшіє.

КУЧМА: Нє, ну вот я тебє ...

ДЕРКАЧ: Нє, ну может бить, одін центр там.

КУЧМА: Єто район какой-то там.

ДЕРКАЧ: (зітхає) Я знаю, я знаю, о чьом речь ідьот ...

КУЧМА: (Волховскій ?).

ДЕРКАЧ: Ето чісто россійскіе рєбята там осталісь.

КУЧМА: Ну іх піздануть треба всєх, блядь.

ДЕРКАЧ: (сміється) Да всєх нєльзя. У нас нєт спеціалістов.

КУЧМА: А шо ето за служба?

ДЕРКАЧ: Ето ж ми ...

Епізод 17

Із розмови Леоніда Кучми з Генадієм Удовенком, яка відбулася відразу ж після першого туру президентських виборів.

КУЧМА: Мене дуже подобається те, що я ж і на на-на-на Сході виглядаю погано. В деяких областях я переміг. В Дніпропетровській переміг, Запоріжській переміг. Донецька область …

УДОВЕНКО: Мене це здивувало, Донецька область, чесно кажучи. Все оце, що там Симоненко, бо комуністи в принципі не (могли ?) ...

КУЧМА: А я поясню чому. Ми не працювали проти Симоненко. (пауза 5 секунд) Ми не працювали проти Симоненко. Ми працювали проти Мороза, проти Марчука, Ткаченко. Симоненко ніхто не чіпав. Я переміг в окрузі Лазаренко, я переміг в окрузі Ткаченко. Я на першому місці (сміх) в окрузі Єльяшковіча, який їздив, агітував за Мороза. Я переміг ...

Епізод 18

Із розмови Леоніда Кучми з (Гриневецьким ? - «губернатором» Одеськой області).

(ГРИНЕВЕЦЬКИЙ ?): Я думаю сєйчас, Леонід Даніловіч, надо дать прямоє указаніє Прокурору Гєнєральному, щоб он дал на мєста вплоть до районних прокуроров. Вот там, гдє «закраснело», пусть районний прокурор прігласіт прєдсєдатєля колхоза для бєсєди. Ну чєго ми должни власть тєрять ілі упускать.

КУЧМА: Канєшно.

(ГРИНЕВЕЦЬКИЙ ?): Ну єслі ми власть, ето ж наш інструмєнт власті – прокуратура.

КУЧМА: Прокуратура і міліція.

(ГРИНЕВЕЦЬКИЙ ?): Ну там, гдє ми відім, что проіграєм.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG