Доступність посилання

ТОП новини

«Я – за європейську Україну» – демонстрація в центрі Праги


«Я – за європейську Україну» – демонстрація в центрі Праги

Прага, 23 квітня 2001 – Дванадцята година дня, центр Праги, пам’ятник Святому Вацлаву на площі, що носить його ім’я. Біля монументу – невелика група людей, майорять українські знамена. Саме тут, біля пам’ятника, було призначено місце проведення маніфестації. Проголошуючи гасло акції «Я – за європейську Україну», її організатори – Форум українців Чеської республіки, по суті, провели першу за межами України маніфестацію ЗА підтримку членства України в Раді Європи. Зважаючи, що в Празі працює кілька тисяч українських громадян, а по всій Чехії їх десятки тисяч, організатори розраховували, ймовірно, на активнішу участь громадян у демонстрації. Однак, цього не сталося.

На площі зібралося близько трьох десятків осіб, у руках вони тримали плакати з антикучмівськими гаслами «Україна без Кучми», «Кучмі – ні». Серед учасників демонстрації, за словами організаторів, був один росіянин і одна громадянка США. Ось як висвітлює причини низької активності українських громадян у празькій маніфестації Олег Зайнуллін – один із співорганізаторів маніфестації й співголова Форуму українців Чеської республіки:

Олег Зайнуллін

Люди боялися, напевно, підходити до нас. Збоку була поліція і люди з чеської кримінальної поліції, яких я знаю особисто. А знаєте наших людей… Вони мають ще той комплекс, вироблений за більшовицьких часів в Україні – поліції треба боятися.

Оксана Пеленська

Ви думаєте, що до вас мало людей підійшло тому, що бачили поліцію?

Олег Зайнуллін

Я думаю, що, по-перше, так, через поліцію, по-друге, погана погода, й люди думали, що мітинг не відбудеться. Переважну більшість людей можна загітувати на акцію (і ми саме так робимо) біля церков – греко-католицької чи православної. Вчора було мало людей в церквах, бо більшина була на Великдень, тому й менше людей отримало інформацію. Але люди все ж таки прийшли, підтримали, і мітинг під назвою «Я - за європейську Україну» відбувся.

Оксана Пеленська

Це був Олег Зайнуллін, співголова нещодавно створеного Форуму українців Чеської республіки – на сьогодні вже третього об’єднання українців у Чехії.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG