Доступність посилання

ТОП новини

Інтерв’ю президента України Леоніда Кучми з ізраїльським видавцем Томасом Роузом


Інтерв’ю президента України Леоніда Кучми з ізраїльським видавцем Томасом Роузом

Єрусалим, 27 квітня 2001 - Інтерв’ю було оприлюднено у двох ізраїльських газетах «Джєрусалим пост» та «Голос». Зупинимося тільки на тих аспектах цього інтерв’ю, які стосуються відносин України та Ізраїлю.

Леонід Кучма зазначив надзвичайно добрі взаємини між двома країнами, назвавши теперішнього прем’єр-міністра Ізраїлю «великим сином держави Їзраїль, який приведе свою країну до миру та стабільності». Особливо теплі відносини двох держав основані на тому факті, що в Ізраїлі проживають 400 тисяч репатріантів з України. Тому Україну непокоїть політична ситуація в регіоні Близького Сходу. У своєму посланні Ясиру Арафату президент Леонідж Кучма закликав його зробити усе модливе для призупинення насильницьких дій та діяльності палестинських екстремістських організацій. Хоча Україна підтримує право палестинського народу на свою державність, цього можна досягти тільки шляхом переговорів.

Л.Кучма ухилився від відповіді на запитання свого інтерв’юера, чому факт підтримки Ізраїлю та мирного процесу Україною залишається невідомим ізраїльській громадськості? Може, припустив Томас Роуз, це пов’язано з нелегкою спадщиною українсько-єврейських відносин у минулому.

Леонід Кучма зазначив, що Україна не підтримала в ООН проекту резолюції про скерування у палестинські терени міжнародних миротворчих сил, бо вважає, що миру може бути досягнуто лише прямими переговорами між конфліктуючими сторонами.

Звернувшись до теми 60- річниці вбивства 100 тисяч київських євреїв у Бабиному Яру, Леонід Кучма повідомив про відзначення в Україні цієї трагічної події Днями пам’яті жертв Бабиного-Яру у вересні цього року. В Україні готуються до видання енциклопедії Голокосту, книги спогадів та ілюстрованого альбому. Планується низка театральних вистав, а також теле- та радіо-програми з цієї теми.

Президент України заявив, що вважає священним обов’язком своєї країни шанування пам’яті євреїв – жертв Голокосту.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG