Доступність посилання

ТОП новини

1-травнева демонстрація у Симферополі


1-травнева демонстрація у Симферополі

Симферополь, 01 травня 2001 - Останні кілька років організацію першотравневих святкувань у Симферополі практично повністю передано до рук комуністів. Кожен, хто перебуває 1–го травня у центрі головного кримського міста, наче потрапляє на два десятки років назад - червоні прапори, пісні про Леніна, здравиці на честь Комуністичної партії. Але цього разу тут демонстрували певний партійний плюралізм – здравиці звучали і на честь лідерів НДП та СДПУ(о).

Від 10 до 15 тисяч осіб, за оцінками представників міліції, взяли участь у традиційній першотравневій демонстрації у Симферополі. Першими пройшли колони школярів, яких за розпорядженням Міністерства освіти Криму погнали на демонстрацію практично під примусом. Правда, після протестів батьків і громадськості, участь у першотравневих заходах було оголошено добровільною, хоч і бажаною. Над учнівськими колонами, слід сказати, не було прапорів – ні державних, ні партійних.

Зате безліч червоних стягів традиційно майоріли над колонами піонерської, комсомольської і комуністичної організацій і Союзу совєцьких офіцерів Криму, які пройшли під бадьорі радянські пісні 70-х років: (*). Очолював колону червоних лідер кримських комуністів, голова Верховної Ради Криму Леонід Грач.

Його політичний суперник – голова Ради міністрів автономії, лідер місцевих народних демократів Сергій Куницин з членами уряду в колоні не йшов, він вітав учасників демонстрації з тротуару на центральному майдані Симферополя: (*).

Планувалося, що там же на майдані відбудеться мітинг так званих “демократичних сил”, на якому виступить кримський прем’єр. Однак, в останній момент його скасували. Як виявилося, до Криму на відпочинок прибув президент України Леонід Кучма, і все кримське начальство подалося його зустрічати. Тим часом комуністи та об’єднані соціал-демократи провели свої партійні мітинги у різних міських парках.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG