Доступність посилання

ТОП новини

В Криму створено Громадський комітет захисту української церкви


В Криму створено Громадський комітет захисту української церкви

Симферополь, 8 травня 2001 - В Криму створено громадський комітет захисту української церкви, до складу якого увійшли члени 20 політичних і громадських організацій автономії. У поширеній у вівторок заяві цього Комітету мовиться, що місцева влада намагається відібрати у віруючих приміщення єдиного у Симферополі храму УПЦ Київського Патріархату.

- Підняти руку на Храм Божий можуть лише антихрести! – ця категорична цитата – із заяви Громадського комітету захисту Свято-Володимиро-Ольгінського Собору у Симферополі. Єдиний в адміністративному центрі Криму храм Української Православної Церкви Київського Патріархату може припинити своє існування. Ось уже кілька місяців Фонд майна Автономної Республіки Крим намагається позбавити його приміщення.

Колишній клуб військового училища – УПЦ Київського Патріархату отримала від Міністерства оборони України у 1994 році і тоді тут було відкрито та освячено храм Святих рівноапостольних князя Володимира і княгині Ольги. Тут кілька разів правив літургії Патріарх Філарет. Зараз на служби приходить щоразу більше і більше віруючих. Однак, у березні нинішнього року Фонд майна АРК, який є формальним власником приміщення храму, попередив єпископа Кримського Климента, що з 1-го квітня Єпархія має його звільнити.

За словами голови кримської організації Українського народного Руху, координатор Комітету захисту української церкви Олега Фомушкіна, віруючі мають намір усіма доступними способами захищати свій храм. Громадський комітет закликав владні структури не провокувати міжконфесійне протистояння в Криму і визнати приміщення храму Святих рівноапостольних князя Володимира і княгині Ольги – культовою спорудою. Влада поки залишається глухою. Схоже, українську громаду Симферополя підштовхують до радикальних заходів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG