Доступність посилання

ТОП новини

Американські євреї проти укладення угоди між польськими авіалініями «LOT» та нью-йоркським аеропортом ім. Кенеді


Американські євреї проти укладення угоди між польськими авіалініями «LOT» та нью-йоркським аеропортом ім. Кенеді

Варшава, 7 травня 2001 ― Існує реальна загроза того, що літаки польських повітряних ліній «LOT» не зможуть приземлятися у нью-йоркському аеропорту імені Кенеді.

Зірвати відповідну угоду про співпрацю між польськими авіалініями та аеропортом ім. Кенеді обіцяють американські євреї, які домагаються повернення майна, яке вони втратили у роки Другої світової війни у Польщі.

Питання про повернення американським євреям майна, яке було у ніх відібрано у Польщі постало не сьогодні. Справа ця вже триває певний час і польська сторона обіцяла колись, що закон про про реприватизацію якось її врегулює. Але донині Польща лише пробувала заручитися підтримкою, спочатку, старої, а потім нової адміністрації США у тому, щоб нью-юркський суд відкинув позов євреїв до Польщі.

Одначе, цими днями до Варшави дійшла інформація, що американські ініціатори справи про повернення майна жертвам Голокосту мають лист від федеральних властей про те, що не буде пітримки польської сторони з боку саме федеральних властей.

Ініціатори повернення єврейських маєтків оборюються тим, що польський уряд не хоче навіть розмовляти на тему повернення майна. Американські євреї заявляють, що у разі, якщо Польща не розпочне з ними переговорів, вони будуть намагатися розірвати угоду, укладену між нью-юркським управлінням портів і польськими повітряними лініями. Тоді польські літаки не зможуть приземлятися у Нью-Йорку.

У Варшаві цю інформацію сприйняли досить насторожено. Але жодних офіційних коментарів поки що не було. Схоже на те, що уряд Польщі дещо розгублений. Розуміючи, якою серйозною може бути ця проблема для економіки країни, Польща все ж сподівається, що нова адміністрація США стане на її сторону. Останні вістки з Нью-Йорка дещо похитнули цю віру.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG