Доступність посилання

ТОП новини

Президент Білорусі каже, що Захід нав’язує йому війну, як в Югославії. Але він сподівається на допомогу “російської людини та сумлінного українця”


Президент Білорусі каже, що Захід нав’язує йому війну, як в Югославії. Але він сподівається на допомогу “російської людини та сумлінного українця”

Мінськ, 9 травня 2001 – Виступаючи на врочистих зборах з приводу Дня перемоги, білоруський президент Аляксандр Лукашенка заявив, що досвід України свідчить про правильність його політики.

Промовляючи перед ветеранами Білорусі в новому Палаці Республіки в Мінську, президент Аляксандр Лукашенка багато говорив про війну. Але Велика Вітчизняна чи друга світова була для нього лише першою в переліку.

Маючи за спиною воєнний прапор з надписом “Другий Білоруський фронт”, - і саме на цьому тлі його промову показувало телебачення (до речі, всі російські телеканали було в Білорусі вимкнуто на цілий вечір, і всі вони транслювали лише президентьску промову з концертом), - Лукашенка нарахував ще дві війни, що пережили білоруси. Другою війною він назвав Чорнобиль, а третєю – розпад Радянського Союзу.

Аляксандр Лукашенка:

«Сьогодні нам спробують нав’язати четверту війну, за зразком Югославії. На це кинуто величезні гроші. Втілюється в життя безпрецедентний зовнішній тиск. Для реалізації цієї мети вже підібрали “білоруську п’ятірку” зрадників у самій країні»

-

заявив президент Лукашенка, очевидно, маючи на увазі п’ятірку своїх конкурентів на виборах, які минулого тижня заявили про координацію своїх дій під час передвиборчої кампанії, щоб хоча б один з п’яти одержав перемогу над Лукашенкою. -

Нинішній президент дуже побоюється білоруського Коштуніци, тому сказав з трибуни:

«Ті, хто обрав ці шляхи, лякаючи нас югославським чинником, повинні зрозуміти: Білорусь – не Югославія! Тому що поруч з нами – російська людина, тому що поруч з нами сумлінний українець, представники інших народів»

-Зазначив Аляксандр Лукашенка.

“Сумлінні українці” вже стали чинником внутрішньої політичної боротьби в Білорусі.

Аляксандр Лукашенка:

«Те, що ми останнім часом проводили правильну політику, спираючися на власні інтереси, - про це свідчить досвід України, яку нам завжди давали як приклад: “Дивиться, яка мудра політика! І там, і там. І в Європу ледве не прийшли”. І результат?! Ми їм не потрібні як самостійні. Нас закінчилось поработити й зробити рабами, залишивши тільки 25 відсотків живими, - вже котрий рік, вже як мінімум десятиліття це спробують зробити, але в інші способи»

Наголосив білоруський лідер.

Він також повідомив, що, відповідаючи на заплановані військові навчання НАТО на території Литви в серпні-вересні цього року, напередодні вересневих виборів президента Білорусі, він також організує навчання білоруської армії в північній Вітебській області.

А ще Аляксандр Лукашенка закликав ветеранів війни бути пильними та повторив, що Югославії в Білорусі не буде.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG