Доступність посилання

ТОП новини

Програма протиракетної оборони США. Втрата популярності США у Європі та інше


Програма протиракетної оборони США. Втрата популярності США у Європі та інше

Прага, 10 травня 2001 – Західні газети продовжують коментувати дискусії у справі розробки програми протиракетної оборони США. Найтяжчим аргументом критиків цієї програми, особливо у Сполучених Штатах є те, що вона надзвичайно коштовна і не дає гарантій цілковитого успіху. Інші коментатори порушують тему втрати популярності Сполученими Штатами у Європі, тобто серед своїх європейських союзників.

Коментуючи критику програми протиракетної оборони з боку окремих оглядачів і політичних діячів, коментатор газети «Вашінгтон пост» Джордж Вілл висуває контраргументи. Якщо іти за логікою критиків протиракетної оборони, пише він, то слід припинити працю над розробкою вакцини проти хвороби СНІД, бо досі не вдалося створити ефективних ліків проти цієї хвороби. Що ці люди розуміють під ефективністю? – запитує автор. Чи досі вдалося створити на сто відсотків ефективний автомобіль, танк або бомбардувальник? Зброя посідає різні ступені ужитковості у різних ситуаціях, веде далі коментатор. Програма протиракетної оборони навіть з мінімальною ефективністю, як вважає автор, зменшить спроможності потенційного агресора створити серйозну загрозу.

Тим часом газета «Уолл стріт джорнел» у редакційній статті теж спростовує закиди критиків, але з іншого приводу. Останнім часом у західних газетах з’явилося чимало коментарів у справі поступової втрати популярності політики США серед європейських союзників. На думку газети, картина виглядала би інакше, якби критики цієї політики потратили стільки часу на розмови з нормальними європейцями, скільки вони витрачають на розмови з європейськими політиками із критичною настановою до неначебто однобокої політики США. При цьому газета наводить економічні труднощі європейських країн і еміграцію до Сполучених Штатів значної частини європейців, які втікають від цих труднощів. Якби Сполучені Штати справді побажали вразити Європейський союз своєю однобічністю, вони просто видавали би європейцям більше в’їзних віз. І європейські політичні діячі знають це, веде далі «Уолл стріт джорнел», але багато з них вважають доречнішим бути в опозиції до Вашінгтона у часи його політичного домінування.

Серед інших міжнародних проблем західні оглядачі коментують дальшу збройну конфронтацію на Близькому сході, а також візит президента Югославії Коштуніци до США, де від нього вимагають приспішити справу передання колишнього югославського диктатора Мілошевича Міжнародному трибуналові в Гаазі.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG