Доступність посилання

ТОП новини

Прокуратура Білорусі звинувачує співробітників міліції в організації викрадання “білоруського Гонгадзе” – телеоператора ОРТ Дмитра Завадського


Прокуратура Білорусі звинувачує співробітників міліції в організації викрадання “білоруського Гонгадзе” – телеоператора ОРТ Дмитра Завадського

Мінськ, 11 травня 2001 - Сьогодні на прес-конференції представників білоруської прокуратури було оголошено, що завершено перший етап розслідування кримінальної справи за фактом зникнення Дмитра Завадського, телеоператора мінського бюро російської телекомпанії ОРТ.

Заступник генерального прокурора Білорусі Михйло Снєгір поінформував журналістів, що акт викрадання телеоператора ОРТ Дмитра Завадського 7 липня минулого року в Мінську було здійснено бандою, що її організував білоруський громадянин Валерій Ігнатович.

Ігнатович був членом російської шовіністичної організації “РНЄ” (“Російська національна єдність”), але воював в Чечні проти російських федеральних військ.

Дмитро Завадський, який кілька разів був у відрядженнях в Чечні й працював там телеоператором ОРТ, повідомив, що бачив в Чечні білорусів, які воювали проти Росії.

Прокуратура вважає, що Ігнатович викрав Завадського, щоб нікто не дізнався інших подробиць. Керівник слідчої групи за справою Завадського Іван Бранчель заявив:

«Тут була помста. Викрадання Дмитра Завадського було помстою. Після розбойного нападу 9 грудня 1999 року Ігнатович виїхав в Чечню. Там його було затримано міліцією Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації, коли він перебував в місті Шалі. Це було показано на НТВ, і в коментарі НТВ прозвучало те, що Ігнатович воював на стороні чеченських бойовиків. Це ж фактично підтвердив Дмитро Завадський в інтерв’ю “Белорусской деловой газете”. Через це Ігнатович задумав здійснити викрадання Завадського. Ми перевіряли багато версій, але іншої версії в нас не залишилося»

Він додав, що колишній співробітник спецзагону Міністерства внутрішніх справ Валерій Ігнатовіч разом з іншим діючим співробітником МВС створив організовану групу, яка здійснила кілька вбивств в різних містах Мінської області, а також вбила чотирьох азербайджанців в Мінську. Прокурори опитали вже понад тисячу свідків, з них половину – лише за справою Дмитра Завадського.

За словами Івана Бранчеля, в машині Ігнатовича слідство знайшло лопату з кров’ю телеоператора, проте прокуратура не може сказати, чи було вбито Завадського та де він зараз перебуває. Кримінальна справа має 38 томів, і окрему справу про викрадання журналіста може бути передано в суд протягом двох місяців. Інші обставини ще розслідуються.

«Ми не можемо зараз сказати, яка ж доля Дмитра Завадського: альбо його вбито, альбо його десь викрали й зараз приховують. Якщо ми маємо хоча б один шанс сумніватися в його смерті, ми мусимо вважати та сподіватися, що він живий. Тому звинувачення висунуто цій групі в викраданні. Достовірність цього викрадання, на наш погляд, доведено, і справу буде направлено в суд» - заявив керівник слідчої групи Іван Бранчель.

Заступник же генерального прокурора Білорусі Михайло Снєгір сказав на прес-конференції, що слідчі дії за справою Завадського велися не лише в Білорусі та Росії, але в інших країнах близького та далекого зарубіжжя, серед яких він назвав Україну. Але подробиці він не повідомив.

Я задав Снєгіру запитання, чому в Україні за справою Георгія Гонгадзе все ж таки відбувся допит президента Леоніда Кучми, а в Білорусі президента Аляксандра Лукашенка не допитують, хоча він сам публічно заявив: “Я винний в цих гучних справах, тільки я, і не шукайте більш винних”. Михайло Снєгір відповів:

«Абсолютно немає жодних підстав. Це інтерпретація ваша вільна, яка просто ні на чому не базується»

Зазначив заступник генерального прокурора Білорусі. Проте колега Завадського, журналіст ОРТ Павел Шеремет впевнений, що до зникнення телеоператора причетні білоруські спецслужби та особисто Аляксандр Лукашенка.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG