Доступність посилання

ТОП новини

Якою є ситуація на будівництві української частини Євро-Азійського нафтотранспортного коридору


Якою є ситуація на будівництві української частини Євро-Азійського нафтотранспортного коридору

Львів, 11 травня 2001 - Попри те, що будівництво нафтопроводу “Одеса –Броди” триває п’ять років і вже близьке до завершення , деякі високі українські чиновники і досі не можуть змиритися із його існуванням.

Противники нафтопроводу називають цей проект “сухою трубою” або будовою заради будови. Такі висловлювання українських урядовців дивують і обурюють Любомира Буняка, генерального директора Державного акціонерного товариства “Магістральні нафтопроводи “Дружба”, координатора з питань участі України в реалізації проекту Євро-Азійського нафтотранспортного коридору. Пан Буняк переконаний, що будівництво нафтопроводу буде завершене вже у серпні, а нафтового терміналу в Одесі - до кінця цього року.

Будівництво нафтопроводу “Одеса-Броди “ практично завершується. По суті, його будівельникам залишилося зварити трубу на відтинку 35 кілометрів. Українська гілка нафтопроводу буде готова вже влітку цього року.

Крім того, зрушили з мертвої точки і будівельні роботи на терміналі в Одесі. Це сталося після того, як у березні 2000 року уряд України визначив генеральним замовником будівництва акціонерне товариство “Магістральні нафтопроводи “Дружба”. Відтак, нафтотермінал буде здано в експлуатацію до кінця нинішнього року.

В інтерв”ю для радіо “Свобода” генеральний директор акціонерного товариства “Магістральні нафтопроводи “Дружба” Любомир Буняк зазначив, що перший танкер з каспійською нафтою прийде в Україну у першому кварталі 2002 року.

Отож, Україна пропонує свій власний нафтовий транспортний коридор в Європу. Через нього зможе проходити близько 40 мільйонів тонн нафти на рік. За підрахунками спеціалістів, український нафтопровід окупить себе через 5 років. На думку Любомира Буняка, цей комплекс стане для України не лише альтернативним джерелом надходження нафти, але й валюти.

А ті, хто сьогодні хоче віддати новобудову у руки приватних західних компаній, поставлять Україну під чужоземний економічний і політичний контроль. Стратегічно важливий для держави комплекс, вважає Любомир Буняк, повинен залишатися українською власністю. Він сказав:

“Нафта справді буде в Україні. Але її треба купувати. Ніхто нафту безкоштовно не дає. Ми її купимо і привеземо в Україну. Не так давно між Україною та Польщею укладено домовленість про те, що магістраль “Одеса – Броди” буде продовжена до польського міста Плоцьк. Фахівці з англійської фірми ТЕО працюють над техніко-економічним обгрунтуванням будівництва нафтопроводу “Броди-Плоцьк”.

Насамкінець розмови Любомир Буняк ще раз зазначив, що українська магістраль третього тисячоліття задумана і реалізується насамперед для забезпечення України нафтою.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG