Доступність посилання

ТОП новини

Дані соцілогічних опитувань щодо позицій головних партій Великобритані у світлі нових парламентських виборів


Дані соцілогічних опитувань щодо позицій головних партій Великобритані у світлі нових парламентських виборів

Лондон, 11 травня 2001 ― Опитування, що їхпровели фірми «Морі» і «Галуп» для газет «Таймс» та «Дейлі телеграф» засвідчили прямо протилежні зміни у популярності правлячої лейбористської партії.

Згідно з даними фірми «Морі» підтримка лейбористів зросла на 4% порівняно з опитуванням, що його було проведено два тижні тому і є найвищою з 1999 року.

«Галуп», навпаки, робить висновок, що популярність правлячої партії упала на 4% з квітня, а розрив з опозиційною Консервативною партією скоротився за цей час аж на 9% - з 26 до 17%.

Опитування «Морі» засвідчило, що за місяць до виборів лейбористів Тоні Блера підтримують 54% виборців проти 50% у квітні. Тоді, як підтримка для торі залишилася незмінною -на позначці 30%.

Третю за популярністю Ліберально-демократична партію, як і в квітні, підтримує 13% виборців.

Тим часом, «Галуп» каже, що лейбористи задовольняють 49% опитаних проти 53% у середині квітня. Тоді, як торі поліпшили свої позиції на 5% - до 32%.

Фірми провели телефонне опитування близько тисячі осіб по всій країні. Результати дають підстави часописам, що їх замовили, робити протилежні припущення щодо можливих виборів.

Якщо «Таймс», як і більшість фахівців країни свідчить, що справа йде до нової перемоги лейбористів із розгромною перевагою над консерваторами, то «Дейлі телеграф» бачить тенденцію до значного скорочення лейбористської парламентської більшості.

«Телеграф» зазначає, що розрив між лейбористами і торі нині є меншим, ніж на початку виборчої кампанії 1997 року, а протягом тої кампанії підтримка лейбористів впала за місяць ще на 8 пунктів. Подібне падіння цього разу означало б лише 9% переваги лейбористів і серйозну особисту поразку для прем’єр-міністра Тоні Блера.

Дані фірми «Галуп» можуть дещо підбадьорити опозиційну Консервативну партію, але факт залишається фактом. Навіть «Дейлі телеграф», що має виразні симпатії до торі, і словом не згадує про можливість їхньої перемоги на виборах на підставі найновішого опитування.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG