Доступність посилання

ТОП новини

Одеса: Управління з питань боротьби з організованою злочинністю (УБОЗ) проти компанії “Укрферрі”


Одеса: Управління з питань боротьби з організованою злочинністю (УБОЗ) проти компанії “Укрферрі”

Одеса, 14 травня 2001 - Судноплавна компанія “Укрферрі” в Одесі останнім часом викликає значний інтерес з боку різних правоохоронних структур регіону. Результатом стали нещодавно проведений Управлінням з питань боротьби з організованою злочинністю \УБОЗом\ обшук та конфіскація фінансової документації компанії.

Минув час, і про справжні причини проведення акції УБОЗу у судноплавній компанії “Укрферрі” нічого б не дізналися, якби не публікація на шпальтах російської газети “Комсомольська правда” її власкора на Півдні України В’ячеслава Воронкова. Прес-центр Асоціації судновласників України напередодні поширив прес-реліз, у якому пов’язав численні перевірки в “Укрферрі” з рішенням Фонду державного майна про приватизацію поромів, якими вона оперує. Інформація у “Комсомольській правді”, одержана з Чорноморської транспортної прокуратури, підтвердила думку фахівців судноплавної компанії про справжні причини підвищеного інтересу контролюючих органів до її діяльності.

В інтерв’ю для Радіо “Свобода” прес-секретар Асоціації судновласників України Олександр Федоров назвав незрозумілим інтерес УБОЗу до долі семи мільйонів екю, виділених Європейським союзом для розвитку інфраструктури поромної переправи в рамках програми ТРАСЕКА. За його словами, ці гроші до “Укрферрі” не надходили, адже одержувачем був Іллічівський морський порт, а результати реалізації проекту “Розвиток інфраструктури поромної переправи” може побачити кожен, хто побуває на поромному комплексі. Що ж стосується “Укрферрі” , за програмою ТРАСЕКА компанія одержала лише 360 тисяч американських доларів, незважаючи на першочергово заплановані півтора мільйона доларів США ( як часткову компенсацію за проведену модернізацію одного з поромів для перевезення небезпечних вантажів).

Олександр Федоров зазначив: “Після останньої перевірки, проведеної в Одесі, керівництво судноплавної компанії “Укрферрі” має ще одне підтвердження того, що дії прокуратури та УБОЗу мають на меті, перш за все, зірвати нормальну роботу компанії, поставити під сумнів її популярність на українському та міжнародному транспортних ринках , а далі спрямувати процес приватизації поромів у бажаному напрямку”.

Дії УБОЗу вже мають негативні наслідки. Кілька партнерів, а серед них одна з іранських компаній, дізнавшись про події в Одесі, вирішила перенести на пізніше реалізацію спільного проекту.

“Укрферрі” працює далі, активно розвиваючи, приміром, і працю в рамках Євразійського транспортного коридору. Невипадково Президент Грузії Едуард Шеварднадзе свого часу наголосив: “Пороми судноплавної компанії “Укрферрі” відкрили для Грузії вікно у Європу”. “Дорогою життя” назвав поромну переправу Леонід Кучма, коли швидко і своєчасно було забезпечено доставку азербайджанського палива для проведення збиральних робіт українського врожаю 1998 року. У такому ж дусі висловився про значення поромної переправи під час нещодавнього відвідання поромного комплексу у Іллічівську і президент Вірменії Роберт Кочерян.

Чимало фахівців вважають, що нині поромний комплекс “Укрферрі” та українські пороми є потужним фактором, який визначає економічний та політичний статус України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG