Доступність посилання

ТОП новини
18 травня 2021, Київ 16:06

Круглий стіл “Тенденції розвитку етнічних процесів в Україні і світі”


Круглий стіл “Тенденції розвитку етнічних процесів в Україні і світі”

Київ, 15 травня 2001 - Днями у Києві відбувся круглий стіл «Тенденції розвитку етнічних процесів в Україні і світі».

Як зазначали учасники конференції, в Україні влада байдуже ставиться до етно-національних проблем. Це певним чином пояснюється громадянським спокоєм у державі та відсутністю міжнаціональних конфліктів. За словами член-кореспондента академії правничих наук Юрія Римаренка, розроблена у 1993 році концепція державної етно-національної політики так і залишилася на папері - її проект і досі вкривається пилом у комітеті ВР з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Інша проблема пострадянських країн, у тому числі і України, пов’язана з масовою міграцією громадян за кордон. Лише за останні кілька років до Європи як легально так і нелегально виїхали майже 13 млн. осіб, переважна більшість з яких - жінки.

Як стверджували учасники круглого столу, міграційні потоки спричиняють виникнення нових етнічних спільнот, а відтак породжують проблеми, пов’язані з інтеграцією цих спільнот у суспільство. За словами керівника центру етно-соціальних та етно-політичних досліджень Інституту соціології Володимира Євтуха, останнім часом посилилось прагнення лідерів нацменшин впливати на прийняття державних рішень. 008

Серед нових тенденцій у розвитку світових етнічних процесів Володимир Євтух назвав утворення політичних партій за національною приналежністю. На його думку, це є непродуктивним, хоча в деяких країнах, наприклад у Македонії, політичні партії на етнічній основі на певному етапі відігравали позитивну роль у державній політиці.

І на закінчення. Говорячи про майбутній перепис населення, Володимир Євтух спробував дати оцінку етнічному складу населення України. За його словами, кількість людей, що вважають себе українцями відчутно зросте (особливо у Криму), а відсоток осіб, що відносять себе до російської нації, зменшиться майже вдвоє. Наскільки точними є прогнози фахівця, покаже час.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG